przez RR (0 komentarzy)

Dodatkowe 100zł na świadczenia pielęgnacyjne w listopadzie i grudniu

Chcesz dodatkowe 100zł do zasiłku pielęgnacyjnego?

Świadczenie pielęgnacyjne w listopadzie i grudniu tego roku będzie zwiększone o 100 zł. Wszystkie osoby, które są uprawnione do świadczenia muszą do końca października złożyć w tej sprawie wniosek do wójta/prezydenta/burmistrza.
Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Osoby uprawnione otrzymają więc nie 520 zł, a 620 zł pomocy.
Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o świadczeniach pielęgnacyjnych, wsparcie takie przysługuje matce lub ojcu (bądź innym osobom), na których spoczywa obowiązek alimentacyjny. Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje również faktycznemu opiekunowi dziecka niepełnosprawnego, który z powodu znacznego stopnia orzeczonej niepełnosprawności dziecka musi zrezygnować zatrudnienia ze względu na konieczność stałej i długotrwałej opieki (lub pomocy innej osoby) w związku z poważnie ograniczoną zdolnością do samodzielnej egzystencji oraz np. stałym współudziałem w codziennym procesie leczenia, rehabilitacji czy edukacji.
Zgodnie z przepisami rozporządzenia, pomoc będzie wypłacana w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego w listopadzie i grudniu 2011 r. Będzie ją wypłacał wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Osoba upoważniona do pobierania świadczenia musi złożyć do ww. organów wniosek o przyznanie pomocy (§ 4).
Wniosek powinien zostać złożony do 31 października br. Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne przyznano po 31 października, będą mieć wydłużony termin na złożenie wniosku o 7 dni, licząc od dnia przyznania świadczenia.
Pomoc będzie realizowana ze środków budżetu państwa. Rozporządzenia ma wejść w życie z dniem ogłoszenia.
Treść rozporządzenia TUTAJ.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 5 plus 7.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: