przez RR (0 komentarzy)

Stroje z epoki - buty, sukienki, okrycia wierzchnie i nakrycia głowy ale i galanteria czy przedmioty codziennego użytku - na potrzeby rekonstrukcji chętnie przyjmiemy

Bitwa pod Mławą 1939r.

Chociaż rekonstrukcja bitwy pod Mławą odbędzie się bez prezydenta Komorowskiego (na rekonstrukcję ma przyjechać przedstawiciel prezydenta RP, który odczyta list od Bronisława Komorowskiego) to rozmach jest doprawdy imponujący. Wszystko  wskazuje na to, że podczas pokazów uzbrojenia widzowie będą mogli podziwiać m.in. nowoczesne rosomaki, które na tę okazję przywiezie wojsko.
Aby jednak zadowolić pasjonatów tej rekonstruktorskiej uczty Grupa Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej "Mława" musi wysilić się znacznie bardziej niż co roku. Stroje z epoki, które gromadzono przez wiele lat, kilka miesięcy temu padły łupem złodziei. Choć zostały przez policję odzyskane, to stały się dowodem w sprawie i z tego tytułu trafiły "pod policyjny klucz". Rekonstruktorzy muszą zatem w iście ekspresowym tempie zgromadzić nowe rzeczy.
Apelujemy zatem do wszystkich, którzy mogą wesprzeć zapaleńców o użyczanie strojów z epoki. Mile widziane są buty, sukienki, okrycia wierzchnie i nakrycia głowy, galanteria i przedmioty codziennego użytku.

Kontakt do organizatorów

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 1 i 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+