(0 komentarzy)

Z monopolem ciężko walczyć, a czasem cieżko już nawet negocjować

BOK Energa w Ciechanowie zostanie zlikwidowane

Spółka Energa zlikwiduje, tak jak zamierzała, znajdujące się na terenie Ciechanowa Biuro Obsługi Klienta. Przypomnijmy, że planom tym stanowczo sprzeciwiło się 19 samorządów z dawnego województwa ciechanowskiego (Ciechanów, Mława, Płońsk, Glinojeck, gminy: Ciechanów, Płońsk, Szydłowo, Ojrzeń, Stupsk, Grudusk, Opinogóra, Gołymin, Sońsk, Strzegowo, Regimin, Sochocin, powiaty: ciechanowski, mławski i płoński).

W liście protestacyjnym wystosowanym do dostarczyciela elektryczności Energa Obsługa i Sprzedaż sp. z o.o. w Gdańsku jego sygnatariusze argumentują, że taki krok bardzo utrudni życie konsumentom. Jeśli dojdzie do zamknięcia BOK-u w Ciechanowie, pozostanie tylko jeden, w Płocku.

Dwa lata temu zamknięto biuro w Płońsku, a w zeszłym roku wycofano je także z Mławy. Na tym terenie z usług Energi korzysta ok. 160 tys. klientów. Są to odbiorcy indywidualni oraz instytucje.

Jeden z sygnatariuszy pisma wójt gminy Marek Kiwit poruszył problem też na sesji Rady Gminy Ciechanów. Stwierdził, że pozostawienie możliwości kontaktu z Energą klientom jedynie poprzez infolinię lub email jest równoznaczne w wielu przypadkach z koniecznością wyjazdu do BOK-u do Płocka, ponieważ w gminie wiele osób nie ma jeszcze dostępu do Internetu. Prorocze okazały się słowa, że z monopolem ciężko walczyć, a czasem cieżko nawet negocjować. Chociaż możliwe, że protest spełznie na niczym, to my mamy obowiązek zadbać o mieszkańców. – mówił wtedy wójt.

Jak zaznaczyli w liście protestujący, mogą być zmuszeni do podjęcia kroków zapewniających mieszkańcom i przedsiębiorcom wybór takich dostawców energii, jacy zapewniają klientom bezproblemowy kontakt.

Pismo przekazano również marszałkini Ewie Kopacz, marszałkowi Mazowsza Adamowi Struzikowi oraz posłom: Leszkowi Millerowi, Robertowi Kołakowskiemu, Mirosławowi Koźlakiewiczowi i senatorowi Janowi Marii Jackowskiemu. Jak widać na niewiele zdało się i to.
Punkt Biura Obsługi Klienta Energi w Ciechanowie funkcjonować będzie tylko do końca roku.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 1 i 1.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+