przez RR (1 komentarzy)

Budżet Obywatelski 2019 na osiedlach

Osiedle „Powstańców Wielkopolskich", „Aleksandrówka" i „Aleksandrówka II" w tym roku bez projektów. Jak usłyszeliśmy podczas posiedzenia komisji weryfikującej projekty zgłoszone do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, tych osiedli nie dotyczy żaden ze zgłoszonych projektów osiedlowych.

Mogą to być jednak niejedyne osiedla gdzie żadna inwestycja w ramach BO nie zostanie w przyszłym roku zrealizowana. W kolejce czekają jeszcze osiedla "Bloki" i "Przemysłowe". Choć wpłynęły na nich projekty osiedlowe, to komisja weryfikująca oceniła negatywnie możliwość ich realizacji. Jeśli w ciągu 3 najbliższych dni nie uda się wnioskodawcom przekonać skutecznie komisji, to i te osiedla pozostaną bez realizacji zadań z Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

Nie mogą czuć się bezpiecznie i pozostałe osiedla. W tych z nich, na których do głosowania dopuszczony zostanie tylko jeden projekt obowiązuje zasada, że będzie zrealizowany tylko pod warunkiem, że w głosowaniu uzyska minimum 200 głosów mieszkańców Ciechanowa. A dotyczy to wszystkich pozostałych osiedli.

W komfortowej sytuacji, żeby do głosowania zakwalifikował się więcej niż 1 projekt na obecną chwilę nie jest żadne osiedle.

Sytuacja może jednak jeszcze ulec zmianie, gdyż niektóre z projektów mogły zostać przypisane przez urzędników do niewłaściwych osiedli, choćby zgodnie z wnioskiem ze względu na miejsce zamieszkania osób je składających a nie na teren, którego dotyczą.

Projekty osiedlowe

Osiedle nr 1 – „Powstańców Wielkopolskich"

Osiedle nr 2 – „Aleksandrówka II"

Osiedle nr 3 – „Aleksandrówka"

Osiedle nr 4 – „Śródmieście"

FIGLORAJ - modernizacja placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 6 w Ciechanowie

Projekt zakłada modernizację placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 6, która ma polegać na usunięciu zużytych i zniszczonych sprzętów oraz wyposażenie placów w nowe bezpieczne zabawki. Celem jest poprawa stanu technicznego i podniesienie standardu placu zabaw przy przedszkolu.

koszt: 100 000 zł
pomysłodawca: Rafał Michniewicz

Opinia negatywna z uwagi na zaniżone koszty. Możliwość zmniejszenia zakresu.

Odwołanie ze zmniejszeniem zakresu. Pozytywna ocena komisji.

Modernizacja terenu osiedlowego Śródmieście "Nadfosna 3 - 11 Pułku Ułanów Legionowych 10"

Projekt zakłada remont chodnika, ciągów komunikacyjnych i stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych z urządzeniem terenu zielonego z mini siłownią zewnętrzną pomiędzy blokami przy ul. Nadfosnej 3, 11 Pułku Ułanów legionowych 8 i 10.

koszt: 100 000 zł
pomysłodawca: Urszula Grotkowska

Opinia negatywna. Możliwość realizacji po rezygnacji z minisiłowni.

Odwołanie z rezygnacją z minisiłowni. Pozytywna ocena komisji.

Osiedle nr 5 – „Płońska”

Eko-klasa - plenerowe lekcje przy SP nr 4 z budową dodatkowych miejsc parkingowych

Projekt zakłada zagospodarowanie zaniedbanego terenu przy SP nr 4 na eko-szkołę, w której prowadzone będą lekcje plenerowe z uczniami szkoły. Kosztorys obejmuje modernizację trawnika, ustawienie ławek i stolików, nowe nasadzenia oraz budowę nowych miejsc parkingowych.

koszt: 100 000 zł
pomysłodawca: Michał Rząsiński, Lena Bąkowska-Koniecka

Osiedle nr 6 – „Słoneczne“

Rozbudowa placu zabaw o boisko wielofunkcyjne na Bielinie

Założeniem projektu jest budowa wielofunkcyjnego trawiastego boiska. W skład realizacji projektu wchodzi montaż bramek do piłki nożnej oraz koszy do koszykówki i zestawu słupków do siatkówki wraz z siatkami do badmintona. Kosztorys obejmuje również zakup 10 arowej działki.

koszt: 99 920 zł
pomysłodawca: Emil Świszcz

Osiedle nr 7 – „Przemysłowe"

Modernizacja placu zabaw przy miejskim Przedszkolu nr 8 w Ciechanowie

Projekt zakłada usunięcie wysłużonych i uszkodzonych urządzeń zabawowych oraz zakup i montaż nowych urządzeń zabawowo-sprawnościowych.

koszt: 94 290,57 zł
pomysłodawca: Małgorzata Rzeczkowska

 

Tężnia solankowa w Parku Miejskim im. Marii Konopnickiej

Kosztorys obejmuje zagospodarowanie części parku im. Marii Konopnickiej poprzez budowę tężni solankowej w parku wraz z małą architekturą.

koszt: 99 000 zł
pomysłodawca: Halina Drang

Opinia negatywna, z uwagi na ochronę ekspozycji. Teren położony jest w strefie podlegającej ochronie przez Konserwatora Zabytków, a dodatkowo miejsce wskazane dla tej tężni jest centralnie na osi widokowej.

Osiedle nr 8 – „Kwiatowe"

Siłownia zewnętrzna na placu zabaw przy ul. Wesołej

Projekt zakłada wymianę nawierzchni na istniejącym tam placu zabaw z kamienistej na poliuretanową oraz montaż na terenie placu urządzeń siłowych.

koszt: 100 000 zł
pomysłodawca: Rafał Porębski

Opinia negatywna z uwagi na zdecydowanie zaniżone koszty, które nie uwzględniają wymiany istniejącego podłoża. Albo siłownia albo nawierzchnia.

Odwołanie ze zmniejszeniem zakresu. Pozytywna ocena komisji.

Budowa miejsc postojowych w pasie drogowym ul Działkowej w obrębie ROD Śmiecin

Projekt przewiduje budowę 20 miejsc parkingowych w pasie drogowym ul Działkowej w obrębie bramy głównej ROD Śmiecin. W chwili obecnej działkowcy nie posiadają parkingu przy ogrodzie

koszt: 66 000 zł
pomysłodawca: Michał Kwasiborski

Osiedle nr 9 – „Bloki"

Łąkowy Zakątek na blokach przy ul. Grota Roweckiego

Kosztorys projektu obejmuje uporządkowanie zieleni i wprowadzenie nowych nasadzeń oraz oczyszczenie rowu melioracyjnego i montaż na nim mostka. Projektodawca wnioskuję również o montaż elementów małej architektury 4 bujanych ławek, 7 sztuk ławek zwykłych, 4 lamp solarnych oraz o poszerzenie i utwardzenie nawierzchni istniejącej ścieżki.

koszt: 100 000 zł
pomysłodawca: Magdalena Grelik-Grodecka

Negatywna opinia, z uwagi na fakt, że przez ten teren przebiega duży rów melioracyjny RM 13, który biegnie prawie przez cały Ciechanów. Traktowany jest jako teren zalewowy dla tego rowu.

Odwołanie ze zmianą lokalizacji na Okrzei, Wyzwolenia, Spółdzielcza. Konieczne jeszcze zmniejszenie zakresu. Warunkowo ocena pozytywna.

Osiedle nr 10 – „Kargoszyn"

Minigolf na Kraszewskiego

Projektodawca wnioskuje o utworzenie na terenach zielonych przy placu zabaw na ul. Kraszewskiego 18-to dołkowego pola do minigolfa z przeszkodami.

koszt: 86 000 zł
pomysłodawca: Iwona Trzcińska

Opinia negatywna z możliwością zmniejszenia ilości dołków i zwiększenia kwoty do 100 000 zł z przeznaczeniem na wykonanie choć podstawowych ciągów komunikacyjnych.

Odwołanie ze zmianą ilości dołków. Projekt się zmieści i lokalizacyjnie i finansowo. Pozytywna ocena komisji.

Wynajem zadaszenia lodowiska

Kosztorys zakłada wynajem, transport, montaż i demontaż zadaszenia lodowiska w postaci hali namiotowej. Uchroni to sezonowe lodowisko przed wpływem opadów deszczu i śniegu oraz silnym wiatrem.

koszt: 60 000 zł
pomysłodawca: Artur Trzciński

Osiedle nr 11 – „Podzamcze"

Opracowanie projektów modernizacji ulic Rycerskiej i Zagłoby

Celem projektu jest opracowanie projektu modernizacji ul. Zagłoby oraz ul. Rycerskiej. Projekt obejmowałby wykonanie infrastruktury drogowej: jezdni, pobocza, chodników i oświetlenia.

koszt: 100 000 zł
pomysłodawca: Piotr Wojciechowski

Osiedle nr 12 – „Zachód"

Rekreacyjny park międzyosiedlowy

Projekt zakłada zagospodarowanie terenu pomiędzy ciągiem pieszo-rowerowym łączącym ulicę M.M. Kolbe i Czarnieckiego do ul. Karola Szymanowskiego oraz utworzenie tam między osiedlowego parku z elementami małej architektury, altaną wypoczynkową.

koszt: 100 000 zł
pomysłodawca: Halina Drang

Opinia negatywna z uwagi na to, że projekt jest przewidziany na działkach, które nie wszystkie są własnością Gminy Miejskiej Ciechanów. Obecnie obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego (który obecnie jest zmieniany) przewiduje tam zabudowę mieszkaniową.

Odwołanie z uwagi na przedłużającą się zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Chociaż to dobry projekt, to za rok, gdy już będą uzgodnione zmiany do MPZP. Ocena negatywna.

Kreatywna strefa gier, miasteczko ruchu drogowego z realizacją zajęć rekreacyjno-sportowych

Projekt dotyczy wykonania na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 miasteczka ruchu drogowego oraz zestawu kreatywnych gier plenerowych. Kosztorys obejmuje również montaż elementów małej architektury oraz przeprowadzenie zajęć rekreacyjno-sportowych.

koszt: 100 000 zł
pomysłodawca: Barbara Chełmińska

Negatywna opinia z uwagi na sprzeciw dyrekcji placówki, wyrażony na piśmie.

Brak odwołania. Negatywna ocena utrzymana.

Wróć

Komentarze

Skomentował AW |

co z projektami ogolnymi ?

Odpowiedział RR

Komisja oceniła też i je. O nich też napisaliśmy ale nie wszystko naraz ;)

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 6 i 9?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+