przez RR (0 komentarzy)

Bayer za Jagodzińskiego, nowy żłobek, kilka działek no i nieszczęsne drogi

Burzliwa sesja Rady Miasta

Ostatni wakacyjny czwartek dla miejskich radnych był wyjątkowo pracowity. Spotkali się by dyskutować i głosować nad pokaźnym plikiem uchwał. Niektóre z nich okazały się bodźcem do burzliwej i długiej dyskusji.

Sesja rozpoczęła się przyjęciem do grona rajców, Andrzeja Bayera, który zastąpił Wojciecha Jagodzińskiego. Mandat Jagodzińskiego wygasł w momencie, gdy Ten został powołany na stanowisko prezesa zarządu ciechanowskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Nowy radny jednogłośnie został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Funkcję tę pełnił dotychczas jego klubowy poprzednik.

Podczas sesji przyjęto ponad dwadzieścia uchwał. Niektóre z nich to przyjęcie statutu Żłobka Miejskiego w Ciechanowie, sprzedaż w trybie przetargu nieruchomości:  działek przy ul. Narutowicza, nieruchomości przy ul. Słońskiego, działek położonych  przy ul. Pułaskiego i Czarnieckiego oraz działek na przy ul. 17 Stycznia.

Najdłużej dyskutowano nad uchwałą intencyjną w sprawie przejęcia przez Urząd Miasta Ciechanów dróg powiatowych, które znajdują się w obrębie planowanej wewnętrznej pętli miejskiej. Przejęcie miałoby nastąpić na czas budowy pętli miejskiej. Sprawa dotyczy dróg przecinających pętle miejską tj.: ul. Kargoszyńska, Kwiatowa, Śmiecińska oraz Niechodzka.
Powiat zgadza się na przejęcie dróg przez miasto, ale pod warunkiem, że miasto przejmie na stałe wszystkie drogi będące w rękach powiatu znajdujące się w obrębie granic miasta.

Prezydent Waldemar Wardziński, podczas ostatniej sesji podkreślił, że oczywiście takie przejęcie wszystkich dróg powiatowych znajdujących się w obrębie miasta jest możliwe. Pod warunkiem, że wraz z odpowiedzialnością za utrzymanie tych arterii na miasta przeniesione zostanie również prawo do pobierania dofinansowania, które obecnie otrzymuje powiat ciechanowski.
Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie między ratuszem a powiatem dojdzie do porozumienia w tej sprawie co umożliwi sprawne realizowanie inwestycji miejskiej polegającej na budowie wewnętrznej pętli.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 5 i 7.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+