przez RR (0 komentarzy)

Miejsc w Ciechanowie, gdzie widać wykorzystanie środków unijnych jest jak na lekarstwo

Europa to my

Ciechanów odwiedziła dzisiaj grupa młodych osób, zachęcająca do udziału w konkursie promującym wykorzystanie środków unijnych w naszym mieście.

Już krótka rozmowa z miłą niewiastą wystarczyła, by nakłonić ją do dość niepokojącej deklaracji. "Ja jestem przeciwniczką całej tej Unii". Zaskakujące to słowa. Szczególnie, gdy padają z ust osoby, która chwilę wcześniej wręczała ulotkę zachęcającą do zgłaszania miejsc w naszym mieście, które wypiękniały dzięki dotacjom unijnym.

Porozmawiałem sobie chwilę z "panienką", oj porozmawiałem. Na temat Uni. Na temat Ciechanowa. Na temat zrewitalizowanej z dofinansowaniem choćby starej części naszego ratusza. Trudno było, nie powiem. Tym trudniej, że argumentów na wykorzystanie środków unijnych w mieście jak na lekarstwo.

W myślach szybko próbowałem przywołać inwestycje zrealizowane z udziałem środków unijnych. Na próżno. Nie pomaga nam w przekonywaniu eurosceptyków działalność ciechanowskiego magistratu, oj nie pomaga. Poza zabytkową częścią ratusza żadnych większych inwestycji urbanistycznych w mieście sobie nie przypomniałem. No jest co prawda jeszcze zamek. Ten jednak z powodu szklarni kwalifikuje się chyba raczej jako wsparcie obszarów wiejskich. Więc chyba do tego konkursu nie pasuje.

Konkurs na ciekawe zdjęcie inwestycji trwa jeszcze tylko 3 dni. Do 7.06 mamy zatem, drodzy ciechanowianie, czas by uwiecznić w ciekawej pozie majestat zabytkowego starego ratusza.
Czemu w mieście nie ma więcej takich inwestycji? Tego nie wiem. A szkoda. Jak sobie pomyślę, że przyjdzie spłacać kredyty za wszystko co powstaje jeszcze moim wnukom, to radość z deptaka czy placu ustępuje miejsca rozczarowaniu. Bliżej mi coraz bardziej do określeń niektórych "wardzińskosceptyków", którzy plac bez drzew nazywają buraczanym, placem defilad czy klepiskiem.

Dla osób chcących wziąć udział w konkursie organizowanym przez Radio ZET we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego pod hasłem EuropaToMy zapraszamy na stronę www.europatomy.pl po więcej szczegółów.

No i zachęcamy do zgłaszania ... ratusza.
Z zaciekawieniem czekamy też na inne zgłoszenia. Może komuś się uda znaleźć jakieś inne miejsce, które wypiękniało dzięki pieniądzom z UE. Jest jeszcze jakieś? Czyżby ten strumień dofinansowań podejrzanie skutecznie omijał nasze miasto?

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 8 i 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+