przez RR (0 komentarzy)

przetarg bez chińczyków, za to z Eurovią

Eurovia wybuduje pętlę miejską

W Urzędzie Miasta rozstrzygnięto przetarg na budowę II etapu pętli miejskiej łączącej wszystkie dzielnice miasta. Nowy odcinek liczący ok. 13 km długości wybuduje polsko-czeskie konsorcjum firm Eurovia, które w przetargu zaoferowała najniższą ceną 98 mln 819 tys. zł. Do przetargu zgłosiło się łącznie 8 firm. Z uwagi na wielkość zadania cała dokumentacja przetargu przed podpisaniem umowy z wybraną firmą trafi do Urzędu Zamówień Publicznych w Warszawie, gdzie zostanie sprawdzona pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami. Oznacza to, że umowa podpisana zostanie nie wcześniej niż we wrześniu 2011 roku.

W ramach tej inwestycji przebudowano już odcinek ul. Armii Krajowej - od ulicy Pułtuskiej do ul. Płońskiej.
Drugi etap budowy wewnętrznej pętli miejskiej przewiduje budowę odcinka łączącego ul. Płocką z Mleczarską. Część tego odcinka to nowoprojektowany fragment od ul. Płockiej do skrzyżowania ulic Mleczarskiej i Tysiąclecia.

Etap trzeci obejmował będzie odcinek pomiędzy ul. Wojska Polskiego a Pułtuską. Będzie to nowa ulica biegnąca za jednostką wojskową. Nowa droga będzie miała ponad 800 m długości. Skrzyżowanie ulicy Pułtuskiej i Armii Krajowej będzie posiadało wyspę centralną, czyli prawdopodobnie sporych rozmiarów rondo.

Etap czwarty to budowa odcinka łączącego skrzyżowanie ul. Kwiatowej ze zjazdem z projektowanego wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Płocką. Część ulicy będzie wybudowana od podstaw, część to zaadaptowana ul. Kolbego. W sumie odcinek będzie miał długość ponad 2,8 km.

Etap piąty to przebudowa fragmentu ul. Mleczarskiej wraz z budową odcinka od ul. Mleczarskiej do Kasprzaka. Zaplanowana do realizacji w ramach piątego etapu część wewnętrznej pętli miejskiej obejmuje przebudowę ul. Mleczarskiej oraz budowę odcinka łączącego pętlę miejską (od skrzyżowania ul. Mleczarskiej z ul. Tysiąclecia i ul. projektowaną) z drogą nr 50 (ul. Kasprzaka) wraz z budową mostu na rzece Łydyni.

Etap szósty będzie obejmował odcinek od skrzyżowania ul. Sienkiewicza, Mławskiej, Gąseckiej do ulicy Wojska Polskiego. W ramach tego odcinka dodatkowo powstanie parking przy cmentarzu zlokalizowanego przy ul. Gostkowskiej. Nowy parking pomieści 164 samochody. Powstanie tu też rondo łączące nową drogę z ul. Gostkowską.

W sumie na nowej pętli planowane jest wybudowanie 10 skrzyżowań typu rondo. Są one oznaczone okrągłymi symbolami na mapie. Dziesiąte, niewidoczne będzie łączyło pętlę z drogą nr 50.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.
Zakończenie prac przewidywane jest na rok 2014. Kolejność budowy poszczególnych fragmentów może ulec zmianie z uwagi na konieczność dostosowania harmonogramu prac do planów budowy wiaduktów nad torami kolejowymi, które będą należały do pętli miejskiej.

źródło: UM Ciechanów

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 4 i 7?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: