przez RR (0 komentarzy)

Mimo 93 lat wciąż jest jak dziecko, uczy się od starszych a my cieszymy się że ją mamy - to wolna Polska.

93 urodziny niepodległej Polski

11 listopada w ramach obchodów Święta Niepodległości Prezydent Ciechanowa oraz Centrum Wolontariatu zapraszają na dość nietypowe, jak na Ciechanów, atrakcje. Po mszy świętej o godz. 10:00 (Fara) uroczystości przeniosą się na Plac Piłsudskiego, gdzie delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem marszałka (godz. 11:30). Potem w ślad za ciechanowskimi motocyklistami i miejską orkiestrą dętą pochód przejdzie ulicami Ciechanowa na plac przed halą sportową (ul. 17 Stycznia).
Tu pokrojony zostanie tort (jak urodziny to urodziny) i dalsze świętowanie przy dźwiękach pieśni legionowych. W planach jest też mulimedialny przekaz o pamiętnym odzyskaniu niepodleglości oraz (związany ze świętem) konkurs dla mieszkańców.
Nie powinno zabraknąć narodowych flag, balonów, wuwuzeli. Mile widziane będą też akcenty barw narodowych w ubiorze.
Spod hali wyruszy świąteczny marsz nornic walking. Do marszu będą mogli się przyłączyć wszyscy bez względu na to czy chodza z kijkami czy bez. Trasa marszu przebiegać będzie ulicami: 17 Stycznia, Warszawską, Plac Kościuszki do miejskiego stadionu przy ul. 3 Maja.
Akcentem końcowym obchodów będzie koncert chóru Sine Nomine o godz. 19.00 w Farze.
Zapraszamy wszystkich którzy zechcą w ten sposób uczcić pamiątkę narodzin wolnej Rzeczpospolitej.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 1 plus 1.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+