przez RR (0 komentarzy)

Imieniny szkoły

Imieniny Gimnazjum TWP z teatrem w tle

Punktem głównym spotkania była prezentacja przygotowanej przez uczniów inscenizacji teatralnej opartej na kanwie Balladyny Juliusza Słowackiego. Uczniowie pod czujnym okiem swojej polonistki Bogumiły Blantenberg stworzyli scenariusz nowej wersji dramatu, klasyka polskiej literatury. Gimnazjaliści uznając, że przedstawione w dramacie emocje i dylematy oraz tragiczny konflikt między rodzeństwem są ciągle aktualne, postanowili przenieść je do czasów współczesnych. Zamiast walki o zamążpójście, w dramacie pojawił się inny motyw sprawczy odpowiadający panującej wokół nas rzeczywistości. Jak można było przeczytać w zaproszeniu "w zaklętym kręgu Balladyny, kręgu zawiści; zazdrości; nienawiści i morderstwa, młodzi autorzy umieścili dwóch braci walczących o pracę."

Przedstawienie zostało przyjęte owacyjnie przez zgromadzoną licznie w szkole publiczność wśród której oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli był również specjalnie na tę okazję zaproszony Marcin Rogacewicz, zawodowy aktor pochodzący z Ciechanowa. Po spektaklu aktor występujący obecnie między innymi w telewizyjnym serialu „Na dobre i na złe” przekazał kilka wskazówek młodym aktorom. Tatiana Sęk - dyrektor szkoły podkreśliła, że takie spotkania umożliwiają uczniom zaprezentowanie swoich talentów,  których na co dzień nie widać. Jest to także okazja podsumowania roku szkolnego i sukcesów uczniów, których nie brakuje – zarówno w konkursach przedmiotowych, sporcie, działalności  charytatywnej i społecznej wychowanków. Sam występ uczniów pokazał ich szerokie zainteresowania,  w inscenizacji udział wzięli nie tylko członkowie klubu teatralnego, ale również zespół wokalno-instrumentalny przygotowany przed Dominika Molewskiego oraz zespół taneczny, którym opiekuje się Magdalena Łobacz.

W drugiej części spotkania uczniowie odebrali nagrody za swoje całoroczne osiągnięcia. Tatiana Sęk – dyrektor gimnazjum podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w grillu i dyskotece, która była ostatnią atrakcją wieczoru.

W rozmowie z naszym reporterem Tatiana Sęk stwierdziła, że spotkania tego typu są szansą dla rodziców i ich dzieci na to by pokazać jakie umiejętności i zdolności drzemią w młodych ludziach, umiejętności, których w codziennym biegu często nie dostrzegają sami rodzice. Nasza szkoła stara się nie tylko przekazywać wiedzę, ale angażować młodzież do działań, które rozwijają ich intelekt i zachowania prospołeczne, ludzkie. Szkoła jest miejscem, w którym młody człowiek powinien mieć możliwość rozwijania swoich talentów i my taką możliwość dajemy, czego przykładem są takie właśnie spotkania.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 2 plus 7.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+