przez RR (0 komentarzy)

Polemika z Zalewskim czy totalna krytyka pomysłu?

Jak artysta do artysty

Zwyczaj z "pojedynków" raperów, tzw. diss-ów, przenosi się na inne odmiany sztuki, często przekraczając granice wyrazu. Tak też stało się tym razem.

Bard transgraniczny kontra ponadregionalny artysta plastyk.

Pomysł umieszczenia rzeźby przedstawiającej słynną na cały świat ciechanowiankę na czołowym miejskim klepisku (jak je zwą niektórzy) wywołał wiele kontrowersji.

Do dyskusji przyłączył się Wojtek Gęsicki, który z wrodzoną sobie łagodnością ponadgryzał wątek chcąc ukazać sedno całego tego zamieszania wokół inicjatywy Marka Zalewskiego.

Jak widać nie do wszystkich dotarł przekaz artysty, który wykorzystując iście szatańsko zaplanowaną prowokację zmusił do polemiki wielu z naszych krajan. Szkoda tylko, że zamiast rzeczowej dyskusji na temat sztuki w naszym oblepionym betonem otoczeniu skończy się zapewne znowu jedynie na krytyce pomysłodawcy tej inicjatywy.

Obawiam się też, że konfrontacja tak różnych kategorii ... nie tylko wagowych ... może się dla którejś ze stron skończyć trwałym kalectwem, lub co gorsza dużym uszczerbkiem na (to nic że często wybujałym) ego.

Komentarz Wojtka Gęsickiego poniżej.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 4 plus 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+