przez RR (0 komentarzy)

Policyjna akcja znicz i płynne parkowanie bez zatrzymania

Jak nie masz WCI to autem do cmentarza nie dojedziesz

Do spokojnych może zaliczyć minione dni Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie.
Według podsumowania akcji "Znicz 2011" skończyło sie na kolizjach drogowych i mandatach karnych.
Na szczęście obyło się bez tych najgroźniejszych kolizji, nie było zabitych ani nawet rannych.
Nie możemy jednak powiedzieć że było bezpiecznie. Zatrzymano 6 kierujących na podwójnym gazie a manady wypisywali funkcjonariusze 111 razy. Do dalszej jazdy nie zostało dopuszczonych 21 niesprawnych pojazdów.
To ta optymistyczna część, na skargi jakie do nas dotarły od kierowców z innych miast (przekazane rzecznikowi prasowemu policji) na utrudnienia parkowania wokół cmentarza rzecznik odpisał:
"Celem działań policji w ramach akcji znicz było zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu zarówno kołowego jak i pieszych. Policjanci na miejscu podejmowali decyzję o zamknięciu ruchu  dla samochodów na ulicach Parkowa i Zamkowa. Z wyprzedzeniem policja informowała o utrudnieniach związanych z masowym odwiedzaniem cmentarza  w dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych oraz 1 listopada. Informację o zmianach w organizacji ruchu przekazywały lokalne media. Nabożeństwo na cmentarzu komunalnym rozpoczęło się o godzinie 13:00, jeszcze o 13:30 kolejka samochodów oczekujacych na możliwość dojazdu do cmentarza sięgała do ronda. Wszystkim wiadomo, że liczba miejsc parkingowych w rejonie cmentarza jest ograniczona. Wszelkie zakazy parkowania i inne utrudnienia miały na celu umożliwienie dotarcia do cmentarza wszystkim nie tylko zmotoryzowanym. Policja odpowiada jedynie za regulację ruchu a nie organizację parkingów. Trud policjantów zaowocował bezpieczeństwem nie tylko w rejonie cmentarzy."
Najważniejsze że ruch odbywał się płynnie. A jak miał się odbywać skoro kierowcy z innymi rejestracjami niż WCI nie byli wpuszczani na stworzone parkingi i zmuszeni byli parkować w podwórkach prywatnych posesji (zasilając przy okazji nieodzownym datkiem budżety tych domostw)? Nie było gdzie zaparkować, droga jednokierunkowa i trzeba było polami wracać na główną trasę. Ale przecież jazda odbywała się płynnie.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 2 plus 3.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: