przez RR (0 komentarzy)

CKiSz "na językach" radnych

Jak rozmawiać o CKiSz bez CKiSz

Radni powiatowi i miejscy chcą wrócić do rozmów na temat wspólnego prowadzenia placówki kultury Centrum Kultury i Sztuki
Jak informuje Barbara Tokarska-Wójciak ze Starostwa Powiatowego, na zaproszenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Ciechanowskiego, w jej posiedzeniu (31 sierpnia br.) udział wzięli radni miejscy Rady Miasta Ciechanów, m.in. członkowie Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Ciechanów.
Głównym celem spotkania, które odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ciechanowie, była wymiana myśli i szukanie sposobu, aby doprowadzić do ponownego podjęcia rozmów przez samorządy miejski i powiatowy, w kwestii wspólnego prowadzenia placówki kultury czyli Centrum Kultury i Sztuki. Wszyscy radni obecni na posiedzeniu (11 radnych powiatowych i 3 miejskich) uznali, że nadrzędnym celem wznowienia rozmów jest dobro mieszkańców powiatu, a co za tym idzie - działania na rzecz poprawy poziomu kultury i zapewnienie ciekawej oferty kulturalnej mieszkańcom całego powiatu.
Radni uznali, że nie będzie powrotu do poprzednich ustaleń i wydarzeń z 2008 roku, a rozmowy będą się toczyć od początku, z uwzględnieniem jednak uchwał intencyjnych, które w 2008 roku podjęły Rada Miasta i Rada Powiatu. Zdaniem radnych obu Rad - powiatowej i miejskiej, najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby powstał jeden prężny ośrodek kultury, co pozwoli uzdrowić sytuację w ciechanowskiej kulturze.
Radni zapowiedzieli kolejne spotkania i kontynuację rozmów. Być może radni powiatowi wezmą teraz udział w posiedzeniu Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Ciechanów.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 8 plus 3.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+