przez RR (0 komentarzy)

W przetargu wystartowało 8 firm

Kto zbuduje petlę w Ciechanowie?

Jak poinformował ratusz, aż 8 podmiotów złożyło oferty w przetargu na budowę pozostałej części miejskiej pętli komunikacyjnej, łączącej drogi krajowe nr 50 i 60, drogi wojewódzkie nr 617 i 615 oraz siedem dróg powiatowych. Teraz trwa procedura sprawdzania obszernych dokumentacji. Urząd Miasta ma na to 90 dni. W minionym roku zakończyła się gruntowna przebudowa pierwszej części pętli – ul. Armii Krajowej. Droga zyskała drugą nitkę, nową podbudowę, nawierzchnię, oświetlenie i ekrany dźwiękochłonne. Łącznie pętla będzie miała ok. 15 km długości powstanie zarówno w ciągach obecnych dróg, jak również na terenach, gdzie nie było wyznaczonych ulic. Wraz z pętlą powstaną ścieżki rowerowe oraz chodniki i oświetlenie. Projekt skorelowano z planowaną budową wiaduktów nad torami kolejowymi. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 2 i 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+