przez RR (1 komentarzy)

Ciechan na Dniach Ciechanowa? To wcale nie takie pewne.

Lobbing po ciechanowsku

Niemałe poruszenie w mieście wywołała plotka o tym, że na Dniach Ciechanowa, imprezie organizowanej dla promocji miasta, miejsce rodzimego browaru zajmie browar z Sierpca.

Według informacji, jakie uzyskaliśmy u organizatora (Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO) na zapytanie ofertowe rozesłane do browarów odpowiedziały 3 firmy. Procedura wyboru wykonawcy nie została jeszcze rozstrzygnięta.

Oferty złożyli do tej pory producenci następujących marek piw: Kasztelan, Carlsberg, Ciechan. Dwa z nich to przedstawiciele tej samej grupy kapitałowej.
Do czasu wyboru konkretnej oferty nie jest jeszcze przesądzone który ze specjałów przyjdzie nam spożywać na Dniach Ciechanowa.

Lokalni patrioci namawiać będą do piwa Ciechan, powołując się na wspieranie rodzimej produkcji. Przeciwnicy zarzucac będą wszystko co tylko się uda, łącznie z nieuczciwym lobbingiem.
O tym jak gorąca jest to dyskusja niech świadczy fakt, iż głos zabrał w niej również właściciel ciechanowskiego browaru Marek Jakubiak.

Dziękując wszystkim, "od których płyną głosy poparcia dla obecności Browaru Ciechan podczas święta naszego miasta" przypomniał, że "browar aktywnie uczestniczy w wielu przedsięwzięciach miejskich i stara się wspierać wydarzenia kulturalne organizowane przez Urząd Miasta Ciechanów, a także sportowe, jak sponsorowanie lokalnych drużyn sportowych".

Nie zakończyło to dyskusji i spekulacji. Niestety. Ot widać taki los dyskusji toczonych w (pozornie anonimowym) internecie przez mieszkańców naszego miasta. Gdzie dwóch dyskutantów tam nawet i trzy zdania. Taka już nasza natura.
Nie pomógł apel pana Marka by "dla dobra Ciechanowa" zakończyć te dyskusje, bo "wygranego i tak nie będzie".

Po raz kolejny widzimy dobitnie jak łatwo skłócić mieszkańców naszego miasta, bo przecież i tak racje będzie miał ten kto głośniej krzyczy.
Po drodze zatracamy sens zarówno samych Dni Ciechanowa jak też i lokalnego patriotyzmu.
Czyżby tego rodzaju imprezy były organizowane już tylko po to by się nażłopać piwska?

Nawet jeśli tak jest, to i tak zdecydowanie lepszy do tego będzie Ciechan ;)

Wróć

Komentarze

Skomentował marek zalewski |

//Po drodze zatracamy sens zarówno samych Dni Ciechanowa jak też i lokalnego patriotyzmu.
Czyżby tego rodzaju imprezy były organizowane już tylko po to by się nażłopać piwska?

Nawet jeśli tak jest, to i tak zdecydowanie lepszy do tego będzie Ciechan ;)//

Niestety takie odnoszę wrażenie... żadnych nowych pomysłów... tylko szkoda, że nie ma jakiegoś ,,Koloseum'' gdzie można by jeszcze wpuścić lwy, wilki i gladiatorów /oj, przepraszam trochę krwi pewnie utoczą/... ot CYRK jak za dawnych, antycznych czasów... i to też rozumiem, tłum chce, pywko i baloniki na druciku... a jak tłum CHCE to trzeba mu to dać ???... Była przed laty wspaniała impreza ,,Powrót Szwoleżerów Gwardii'' to komuś przeszkadzała ? Przynajmniej LUD zobaczył/liznął trochę historii... była i edukacja i rozrywka... naprawdę nie można tak działać, czy musi być tylko ta /nie/rozrywka przy pywie ?

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 4 plus 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: