przez RR (3 komentarzy)

prawy do lewego - czyli przepychanki (nie)odpowiedzialnością przy okazji dróg

Mediacje bezskuteczne?

Po ostatnich próbach mediacji bądź co bądź "partyjnych kolegów" po jednej i drugiej stronie sporu zarysowuje się cienka nić porozumienia w sporze o pieniądze między Prezydentem Ciechanowa a Starostą Powiatu Ciechanowskiego.
Przypomnijmy spór toczy się już nie o skrzyżowania dróg miejskich z drogami powiatowymi ale o całe drogi powiatowe w granicach administracyjnych miasta. Przyczynkiem do dyskusji jest planowana budowa tzw. pętli miejskiej.
Mówiąc krótko miasto chce przejąć drogi a powiat chce je przekazać.
Miasto chce pieniądze na drogi a powiat ... no cóż ... już tak łatwo przekazać nie chce.
Trudno się dziwić jednej czy drugiej stronie że dba o własny budżet. Obydwie argumentacje byłyby nawet mocno przekonujące gdyby nie jedna drobna niedogodność panów dyskutantów po stronie obydwu zwaśnionych Rad. Gdzies tam plącze się coś, co potocznie zwiemy interesem społecznym. Dzielnie miasto i powiat dyskutują jak wyjść z impasu, w który nas sami łaskawie wprowadzili zapominając o oddzielaniu polityki od działalności samorządowej a my czekamy a nóż się ktoś zdecyduje na odważny krok w kierunku dobra społeczeństwa ciechanowskiego i złotą zasadą z dziecinnych zabaw "głupiemu trzeba ustąpić" znajdzie iście salomonowe rozwiązanie.
Być może jednak taka "ujma na honorze" żadnej ze stron konfliktu się nie przytrafi, bowiem otrzymujemy coraz głośniejsze sygnały o tym że tu, gdzie na polu negocjacyjnym polegli nasi przedstawiciele do władz centralnych (z Aleksandrem i Julią na czele) oraz nasi przestawiciele do władz lokalnych (tu imion nie zliczę) zbliża się kompromis.
Jego wypracowanie jest trudne tak więc z tym większą uwagą śledzić będziemy ten wątek naszego życia politycznego.
Z radością zakończyłbym ten wywód określeniem "społecznego" jednak na wyeliminowanie zaściankowości w rządzeniu naszym regionem przyjdzie nam jeszcze zapewne kilka kadencji wyborczych poczekać.

Wróć

Komentarze

Skomentował Euzebiusz |

ooooo, chciałoby się rzec że nareszcie ktoś odważnie mówi w czym jest rzecz w całym tym wyimaginowanym sporze między preziem a starostą
ale czy to coś zmieni?
powoli zaczynam dopuszczać do siebie to czego się obawiam od dawna - że Bayer trafił do ratusza z powodu ślepoty władzy, tylko jeszcze nie bardzo wiem kto trafi do starostwa ;)

Skomentował Jasio |

plus za obiektywność

Skomentował a |

a coś juz wiadomo z tym niby przełomem w dyskusjach?

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 9 i 5.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+