przez RR (0 komentarzy)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ciechanowie będzie prowadził swoją działalność w znacznie lepszych warunkach.

Mieszkać (wy)godnie

Dzisiaj (16.11.2012r.) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Sienkiewicza w Ciechanowie odbyła się uroczystośc podpisania umowy na realizację inwestycji.
Wszystko za sprawą dofinansowania jakie otrzymał ze środków unijnych powiat ciechanowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Umowę na realizację tego projektu podpisali dzisiaj, ze strony starostwa powiatowego, Starosta Sławomir Morawski oraz ze strony województwa, Marszałek Adam Struzik. Całkowity koszt inwestycji to blisko 12 mln zł, z czego 83 procent wynosić będzie dofinansowanie ze środków unijnych.
Uroczystość podpisania umowy, choć rozpoczęta z opóźnieniem zorganizowana była z niemałym zaangażowaniem ze strony pracowników jak i podopiecznych ośrodka. 30-minutowe opóźnienie w przybyciu marszałka (oficjalnie spowodowane utrudniającą podróż mgłą) wynagrodziła oczekującym młodzież. Przygotowane przez nich przedstawienie "z ery kamienia łupanego do XXI wieku" miało za zadanie pokazać jak bardzo zmienią się warunki w ośrodku po realizacji tej inwestycji.
W ten zabawny, i dość niekonwencjonalny, sposób młodzież pokazała jak wdzięczni są samorządowcom za doprowadzenie do realizacji tego projektu.
Nie krył zadowolenia marszałek, mówiąc, że "ta inwestycja ma przynieść lepsze warunki życia dla naszych najmłodszych, dla tych najmłodszych, którym żyje się trudniej".
Podobnie starosta Morawski, który z zadowoleniem podkreślał, że "jest to najwiekszy projekt, na który pozyskane zostały środki zewnętrzne."
Cieszy fakt, że ośrodek, który zajmuje się kształceniem i wychowaniem dzieci oraz młodzieży z upośledzeniem umysłowym będzie swoje zadania mógł realizować w godnych warunkach.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 4 i 2.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+