przez AT (0 komentarzy)

Niedorobiona Sienkiewicza

Przed weekendem na facebookowej tablicy mignęła mi informacja z oficjalnego profilu Prezydenta Miasta Ciechanów o otwarciu Sienkiewicza. Jako, że piątek jest normalnym dniem pracy nie mogłem pozwolić sobie na zgłębienie tej informacji i z nadmiarem weekendowych wrażeń dostarczonych przez znajomych grzybiarzy i podróżników zniknęła gdzieś w oddali.

Dzisiaj, za sprawą jednej redakcji, specjalizującej się w newsach typu „jak informuje urząd miasta...”, sprawa przejezdności ulicy Sienkiewicza powróciła. Czytam, że jutro nastąpi otwarcie części od dworca Mobilis do ulicy Spółdzielczej, ale... z pominięciem skrzyżowania, które jest pośrodku tego odcinka. Trochę to trąca za przeproszeniem otwarciem barierek w celu dojazdu do posesji niż otwarciem odcinka drogi.

Jako, że obiad rodzinny już zjedzony i było go niemało, postanowiłem wybrać się na spacer i przy okazji obejrzeć to hucznie w internecie zapowiadane częściowe otwarcie.

Już na samym początku czyli na skrzyżowaniu Sienkiewicza ze Spółdzielczą zastałem stos kostki, która powinna być ułożona na zjazdach ze skrzyżowania, lecz chyba dla ekipy, która to robi chyba zadanie zbyt trudne, bo niedokończone.

Nic to - myślę, że może panowie specjaliści przyjdą jutro przed szóstą rano, dokończą co zostało do zrobienia, otworzą barierki i będzie można świętować rewitalizacje jakże ważnego dla naszego miasta ciągu komunikacyjnego, ale nie... dalej było tylko gorzej. Gdzieś między latarnią, która w tej chwili jest tylko słupem z wystającymi kablami a śmietnikiem, który wraz z warstwą betonu winien być wkopany z powrotem w ziemię, a został na środku ścieżki rowerowej zastałem mieszkankę pobliskiego bloku.

Widząc moje zainteresowanie poczęła przedstawiać swoje racje. A to jęła krytykować firmę realizującą budowę, a to spółdzielnię. Nie oszczędziła i urzędników, że na imitacji chodnika prowadzącej do jej klatki schodowej to można sobie nogi połamać. Że ze śmieciami trzeba gnać ponad sto metrów. I chyba najważniejsze – że nie pomyślano o bezpośrednim dojeździe do bloku. I tu też kobiecina ma rację. A co by było gdyby? Młodzi wyjechali, a Ci co mieszkają, przecież zdarzyć się może, że będą potrzebować karetki. Nie wspominając o straży pożarnej, która w tej części miasta, z racji siedemdziesięcioletnich i nieremontowanych kominów, pojawia się dosyć często. Nie tylko w tzw. sezonie grzewczym.

Ścieżka rowerowa również zdaje się nie być jeszcze ukończona, bowiem w okolicy MOPSu urywa się wylewka asfaltowa a dalej jest tylko piach i gdzieniegdzie kamienie. Póki co dzieci sobie nie pojeżdżą.

Wracałem do domu zażenowany, że dożyłem czasów, gdzie więcej się mówi niż robi. Rozumiem, że niektórzy z „rządzicieli” miejskich muszą się podbudowywać przed weekendem i liczą na "ochy i achy" płynące z klawiatur wciąż tych samych osób będących lokalnymi przekaźnikami ratuszowego dobrodziejstwa.

Moja drobna rada – Szanowny Panie Prezydencie – zamiast kpić sobie z mieszkańców i informować o każdym „niepełnym” otwarciu, o każdej nowej cegiełce czy metrze chodnika - przyjedź Pan w piątkowy wieczór do miasta, idź do knajpy, usiądź wśród swoich wyborców i napij się z nimi piwa. Nie musisz nawet pić Ciechana jak nie chcesz. Zwyczajnie usiądź i posłuchaj co mają do powiedzenia. Będzie z tego większy pożytek niż z otwierania ulic, które ulicą jeszcze nie są, bo dla mieszkańców długo jeszcze pozostaną zwyczajnym placem budowy.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 4 i 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+