(2 komentarzy)

Urząd Miasta postanowił coś zrobić dla mieszkańców i opracowuje nową strategię rozwoju do roku 2023 r.

Nowa strategia Ciechanowa

Urząd Miasta postanowił coś zrobić dla mieszkańców i opracowuje nową strategię rozwoju do roku 2023 r.

Pomysł dobry! Niestety pomylił się ten, kto uważał, że w tym miejscu padną od razu jakieś propozycje, pomysły, albo choćby ich zarys.

Tym razem urzędnicy postanowili podejść do tego bardziej poważnie i przede wszystkim zapytać mieszkańców o zdanie, dając im do wypełnienia ankietę.

Ankietę można wypełnić na dwa sposoby: online, w tym celu należy odwiedzić główną stronę Urzędu Miasta, lub własnoręcznie, a po druk ankiety należy się wybrać do siedziby Urzędu Miasta, znajdującej się na ul. Wodnej 1.

Co zawiera ankieta? Oprócz podstawowych danych, takich jak wiek, wykształcenie, zawód, zawiera kilka pytań dotyczących najmocniejszych i najsłabszych stron miasta, które należy wymienić, pada również pytanie dotyczące osobistych preferencji kierunku rozwoju miasta, a także spośród prawie kilkunastu kwestii, należy zaznaczyć trzy te, które naszym zdaniem są najważniejsze.
Na pierwszy rzut oka pomysł ten wydaje się być dobry. Ktoś pomyślał o tym, aby wziąć zdanie mieszkańców pod uwagę. Każda większa firma przed przystąpieniem do planowania strategii, przeprowadza badania rynku. Podobnie rzecz ma się tutaj.

Jednak po przyjrzeniu się ankiecie nie można oprzeć się wrażeniu, że ankieta ta jest zbyt ogólna i tak naprawdę niewiele może z niej wynikać.

Czy jest to szczera chęć poznania zdania mieszkańców, czy może kolejna próba pokazania na siłę, że dobro mieszkańców leży w gestii Urzędu Miasta, a tak naprawdę i tak nie będzie ono brane pod uwagę? (Jak to najczęściej bywa takich przypadkach). A może jest to próba zdjęcia odrobiny odpowiedzialności z urzędników, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, jak było zaplanowane? Czas pokaże.

Tymczasem, Ciechanowianie, do dzieła. Czas przedstawić swój punkt widzenia! W końcu nie codziennie urzędnicy pytają nas o zdanie. Szkoda nie skorzystać.

Wróć

Komentarze

Skomentował staszek |

ja też mam takie odczucie, że te całe konsultacje to tylko pic na wodę
pamiętam jak swego czasu zamiast zająć się sprawą z którą przyszedłem do nich - dostałem od strażnika miejskiego ankietę na temat satysfakcji z obsługi
ankiety niech tworzą, może je nawet ktoś przeczyta

Skomentował Przeciwnik |

Niestety również jestem tego samego zdania. Prawdopodobnie robione jest to po to, aby pokazać, że miasto liczy się z mieszkańcami i to ich zdanie w całym procesie tworzenia strategi miasta jest najważniejsze, ale tak naprawdę wypowiedzenie się na ten temat nic nie da. ankieta zbyt ogólna i tak naprawdę dużo nie wnosi. Jest to mydlenie oczu mieszkańcom. A w efekcie będzie argument, że albo mieszkańcy nie wypełniali ankiet, nie wykorzystując tym samym szansy wniesienia czegoś od siebie, albo sami tak chcieli, sami zadecydowali.

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 2 plus 5.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: