przez RR (0 komentarzy)

Nowe sygnalizatory dźwiękowe

Sygnalizatory, zamontowane ma czterech głównych skrzyżowaniach miasta, zostały wyposażone w zegary sterujące. Powodują one ściszenie sygnalizacji w godzinach nocnych. Inwestycja kosztowała około 19 tysięcy złotych. Zamontowane zostały na skrzyżowaniach ulic:

Mikołajczyka – 11 Pułku Ułanów Legionowych (w pobliżu Sądu),
Orylska – 11 Pułku Ułanów Legionowych (w pobliż Gimnazjum nr 1),
11 Pułku Ułanów Legionowych – 11 Listopada (w pobliżu komendy Policji),
Płońska – Armii Krajowej – Mleczarska (nowobudowane rondo Solidarności).

O montaż sygnalizatorów wnioskował Urząd Miasta Ciechanowa do zarządcy drogi – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dotychczas rozwiązanie takie wprowadzono jedynie na skrzyżowaniach: Pułtuska – Powstańców Wielkopolskich oraz 17 Stycznia – Kraszewskiego – Spółdzielcza. To ostatnie należy do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Być może sygnalizatory zobaczylibyśmy szybciej, gdyby drogi należały do miasta? Taką tezę postawił jeden z pracowników UM pytany niedawno o prace na ulicach w mieście.

Osobiście śmiem jednak wątpić, że mogłoby być szybciej czy lepiej. Przejęcie drogi przez miasto wcale gwarantem sukcesu w jej cywilizowaniu nie jest.

Niestety patrząc choćby na działania ciechanowskiego samorządu na ulicy Sienkiewicza twierdzę, że zbyt wiele w nich chaosu, prowizorycznych działań w miejsce kompleksowej i rzetelnej analizy problemu i jego systemowego eliminowania.

Cieszy wzrastająca ilość skrzyżowań w mieście "przyjaznych" dla osób niewidomych i niedowidzących. Niemniej jednak zaskakuje brak standaryzacji sygnałów. Jedne klekoczą, inne pikają a jeszcze inne popiskują. Gdyby tak od początku podchodzić do tego "z głową" nie trzeba by później wydawać kolejnych pieniędzy na porządkowanie bałaganu wprowadzanego teraz przez robienie "byle jakoś zrobić". A miasto byłoby może przyjaźniejsze dla niepełnosprawnych w szerszym zakresie niż tylko kilka większych skrzyżowań.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 1 i 7?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+