przez RR (1 komentarzy)

Starosta w EXTRA Ciechanów, co na to prezydent

Oddamy ale tylko całe drogi

W najnowszym numerze ExtraCiechanów (nr 349 z 20.09.2011r.) pojawił się artykuł/wywiad/reklama (* niepotrzebne skreślić) z urzędującym Starostą Powiatu Ciechanowskiego Sławomirem Morawskim.
Jak na rzetelny dziennikarski wywiad przystało, całość krąży wokół jednego tematu, a mianowicie ... wizji Pana Starosty co do ziem odzyskanych, w postaci nieszczęsnego budynku po hotelu Polonia, który onegdaj Starosta chciał szybko sprzedać. Jak czytamy, jest już inny plan na zagospodarowanie tego obiektu, naturalnie z jak największą korzyścią dla Skarbu Państwa. Niestety Pan Starosta nie chciał go zdradzić, zanim nie położy przysłowiowej "łapy" na klamce zarządzanego przez siebie budynku. Zaczekamy zatem na uprawomocnienie się wyroku i być może wtedy uzyskamy odpowiedź na pytanie, jaki będzie dalszy los tego budynku. Zrobi sobie wtedy zapewne Pan starosta wszelkie potrzebne ekspertyzy techniczne, na które nie zdecydował się użytkujący budynek od wielu lat Prezydent Miasta zapewne z obawy o ich wynik. Dlatego że diabeł tkwi w szczegółach, które tym razem zna tylko Pan Starosta.
Szkoda, że sprawa przekazania miastu skrzyżowań/dróg (kto to już wie?) pod inwestycję nazywaną potocznie "pętlą miejską" po wyjaśnieniach Pana Starosty nadal jest owiana nie mniejszą aurą tajemnicy co plan na zagospodarowanie budynku przy ulicy Warszawskiej.
Poanalizujmy zatem trochę głębiej. Idąc oczywiście jedynie za tropem owianego aurą tajemniczości rozumowania Starosty, Miasto złożyło wniosek 1 sierpnia tego roku (czemu tak późno to kolejna niewiadoma w tej układance). Zatem, gdyby wydano zgodę choćby 2 sierpnia, to z czystych obliczeń matematycznych wynika, że Miasto stało by się formalnie zarządcą tych dróg/skrzyżowań najwcześniej 1 stycznia 2012r.
Czyżby urzędnicy w magistracie zaspali? Czy wykonawca jest w stanie "przerobić" w tym roku planowany dość duży (jak na jednego wykonawcę robót) budżet w ramach tej inwestycji, skoro prace pod koniec roku nawet nie ruszyły z miejsca? A może to znak że zima będzie lekka w tym roku?
O to nie zapytał retorycznie starosta. Choć mógł i chyba powinien. Nie zadeklarował się też w sposób jednoznaczny w temacie współpracy przy prowadzeniu, wspólnie z miastem, Centrum Kultury. Najwidoczniej starostwo ma duże rezerwy w budżecie by prowadzić CKiS i zagospodarować budynek po hotelu Polonia. Nie dziwi zatem fakt, że utrzymywania dróg może już ten budżet nie wytrzymać.
Tak więc choć najważniejsze kwestie nadal pozostały do wyjaśnienia, a artykuł/wywiad/reklamę czytałem chłonąc niemal każde słowo, jakby w podświadomym poszukiwaniu przejawów zdecydowanych działań, to znów zmuszony byłem go przyjąć z niemal stoickim spokojem.
Może to i lepiej że nie zaparło mi tchu, bo powodów do wstrzymywania oddechu dostarczają nam obydwa magistraty ostatnio już zbyt dużo.

Wróć

Komentarze

Skomentował pro_kremlowski |

mocno to on nie zdissował prezydenta ;)
cała ta wojna między miastem a powiatem ma jeszcze drugie dno
konia z rzędem temu kto sięgnie dalej niż to dno które widać i pokaże o co naprawdę chodzi

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 2 i 4?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+