przez RR (1 komentarzy)

"Dyscyplinował" jednego a nie zobaczył pozostałych

Panie, weź Pan stąd to auto

Finał rajdu pojazdów zabytkowych, który odbywał się na placu Jana Pawła II przyciągnął w to miejsce nie tylko fanów motoryzacji ale i wielu (z nad wyraz licznego grona) "niedzielnych" kierowców.

Auta śliczne. Z sentymentem ogląda się auta, które starsze są od nieżyjącego już niestety dziadka czy babci. Te wehikuły majestatycznie przemierzają mazowieckie bezkresne tereny by znaleźć się w Ciechanowie na jedynej w swoim rodzaju paradzie.

Przyglądałem się tym maszynom i aż się nie chciało odwracać oczu w stronę aut nowych i najnowszych na parkingu. Takie one rzekłbym "pospolite". Licznie zajmowały bezpłatne już w tym dniu miejsca parkingowe Strefy Płatnego Parkowania.

Wzrok mój jednak na dłużej zawisnąć musiał na wydzielonych miejscach dla aut Urzędu Miasta.

Tego dnia, ten wydzielony teren na auta służbowe, w całości spacyfikowały auta jednego z głównych sponsorów imprezy. Niezbyt to przyjemny widok, gdy miejsca zarezerwowane zajmują auta reklamowe. Szczególnie, że jedno z tych miejsc jest przewidziane dla pojazdu osoby niepełnosprawnej.
Stosownej kartki za szybą żadnego z aut nie zauważyłem, więc poprosiłem o interwencję przedstawiciela służb porządkowych.

Strażnik miejski ochoczo wziął się do pracy instruując młodzieńca, który autem tym "powoził" o popełnionym przezeń wykroczeniu. Tak zakładam, bo zafrapowani byli rozmową przez dłuższą chwilę, dość często gestykulując.
Udał się potem z nim, ów strażnik, na tzw. zaplecze urzędu gdzie dalszy etap czynności zapewne podjął. Efektem tego był wcale nie skruszony młodzieniec, który po powrocie auto przestawił o jedno miejsce. O ile zwolnił miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej, to już z miejsc wyznaczonych swojego pojazdu przeparkować nie raczył. Podobnie jak pozostali kierowcy aut parkujących w zakazanej strefie. Oni przecież interwencji strażnika miejskiego nie odczuli.

Zastanawiam się, czy gdybym poinformował strażnika, że i pozostałe auta parkując w tym miejscu popełniają wykroczenie to efekt "interwencji" byłby pełniejszy?
Tego już się nie dowiem. Problem parkującego na miejscu dla niepełnosprawnych został rozwiązany. A przecież o to mi chodziło.

Wymagamy od strażników miejskich egzekwowania prawa. Wymagamy pomocy, gdy zgłaszamy jego naruszenie. Wymagamy też skuteczności.
Nie wymagajmy zbyt dużo. Następnym razem podczas prośby o interwencję podam podstawę prawną, sankcje i może od razu poinstruuję winowajcę o przysługujących mu prawach. Po co nadmiernie kłopotać strażników miejskich, którzy i bez tego mają całe ręce roboty.

Wróć

Komentarze

Skomentował fotograf |

Kasujcie tagi przy foto w jpg - Nikon d5100

Odpowiedział RR

stracilibyśmy wtedy profity wynikające z umowy z Nikonem ;)

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 6 i 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+