przez XY (0 komentarzy)

Już po raz 22 zagrała w wielkim finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Podsumowanie WOŚP w Ciechanowie

Ta świetna inicjatywa, ogólnopolska akcja charytatywna, z dobrą zabawą od lat jednoczy Polaków. Umożliwia zebranie z roku na rok coraz większych sum pieniędzy. Gromadzone przez lata środki pożytkowane są na próbę uzdrawiania tego, z czym nie może poradzić sobie polskie państwo - kulawego systemu opieki zdrowotnej.

Wielu chorych zostało zdiagnozowanych i wyleczonych dzięki sprzętowi pochodzącemu z darów WOŚP. Nawet w naszym, ciechanowskim szpitalu w wielu miejscach widać przyklejone serduszka, przypominające, kto zakupił ten sprzęt.

Sukces Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie byłby możliwy bez ciężkiej społecznej pracy wielu osób dobrej woli.

Osobiście nie miałem okazji zobaczyć w tym roku, jak WOŚP grała w Ciechanowie. Musiałem wyjechać. Szczerze żałuję, bo atrakcji było dużo. Od pokazów kuglarskich, gry w pétanque, przez jazdy samochodami rajdowymi i terenowymi aż do sportów ekstremalnych, jak ... turniej szachowy.

Bardzo mnie ucieszyło zaproszenie ze strony Waldemara Nowakowskiego z Psychoartu na podsumowanie działalności sztabu WOŚP.

Co prawda w Ciechanowie pracowały dwa sztaby, ale tylko jeden zorganizował spotkanie, na którym przedstawiono osiągnięte rezultaty, oficjalne sprawozdanie finansowe, oraz, co jest szczególnie sympatyczne, podziękowania dla wszystkich, którzy pracowali przy tym przedsięwzięciu. Każda instytucja, firma, stowarzyszenie itp., które pomagały w organizacji, dostały śliczny dyplom pamiątkowy.

Udało się zebrać w sumie 20 293,09zł. To, biorąc pod uwagę paskudną pogodę jaka panowała tamtego dnia, nie jest słabym osiągnięciem. Podkreślenia wymaga fakt, że koszty organizacji ciechanowskiego finału, w tym koszty ubezpieczenia wolontariuszy, pokrył Psychoart z własnych funduszy.

W zorganizowanym przez Psychoart sztabie samych wolontariuszy pracowało 83. Wśród nich była nie tylko młodzież, na którą zawsze można liczyć przy organizacji takich imprez. Byli również seniorzy, którzy z właściwym sobie dystansem do życia żartowali, że pieniądze ... zbierali przecież dla siebie.

Pozostaje się cieszyć, że mamy w Ciechanowie grupę pozytywnie zakręconych, lub jak sami siebie określają, „wariatów”, którym się chce coś zorganizować dla innych. Którzy potrafią to zrobić, dodatkowo w takim fajnym stylu. Mam nadzieję, że pozytywnej energii będzie im przybywać i będą nią zarażać ciechanowian tak, by przybywało nam „pozytywnie zakręconych”. Miejmy również nadzieję, że za rok, już w 23 finale WOŚP uda się zebrać jeszcze więcej. Życzymy by zebranej kwocie przybyło przynajmniej jedno zero na końcu.

Inicjatywę publicznego rozliczenia się z zebranych środków, podsumowania imprezy, podziękowania uczestnikom, pozostaje tylko pochwalić. Niestety, nie uda się uniknąć łyżki dziegciu. Na spotkaniu nie było nikogo z władz miejskich, ani powiatowych.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 6 i 5.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+