przez RR (0 komentarzy)

Doda ma prawo do pomnika jak (nie przymierzając) Biegas do galerii

Pomnik, rzeźba czy figura?

Rozgorzała dyskusja o nowym pomyśle artysty rzeźbiarza ciechanowskiego Marka Zalewskiego. Zaproponował on by na placu Jana Pawła II gdzie dostojnie królują dziś fontanna i berberysy Thunberga zagościła figura ciechanowianki z krwi i kości - Doroty Rabczewskiej, znanej jako Doda.

Pomysł, o którym trąbią już media ogólnopolskie, zjednał sobie dość szybko zagorzałych przeciwników, którzy na lokalnym forum gazety wyborczej wylewają dość licznie swoje żale nie zostawiając suchej nitki na artyście.

Nie będziemy oceniać samego pomysłu, bowiem Doda jest niekwestionowanym obliczem i ambasadorką Ciechanowa w świecie showbiznesu. Otwartym jednak pozostają pytania: czy plac to dobre miejsce? czy koniecznie 5-cio metrowy posąg? czy koniecznie aż rzeźba?

Uczcić jednak trzeba, tu polemizować nie wypada. Nie może to być ulica to może "chociaż" pomnik.

Zapewne artysta zaproponował to w czym czuje się najlepiej. Chwała mu za to, bo ciekawych pomysłów, które podniosą atrakcyjność Ciechanowa dla turystów jak na lekarstwo a szkoda żeby się pieniądze umocz... (przepraszam, zainwestowane) w turystyczne atrakcje miasta nad marniejącą rzeczką również zmarnowały.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 7 i 3.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+