przez RR (3 komentarzy)

Istny tor przeszkód czeka podróżnych wyjeżdżających z miasta w stronę Mławy.

Popękana droga

Od miejsca pogłębiania rowów melioracyjnych czeka na pieszych i rowerowych podróżnych wyjeżdżających w stronę Chruszczewa (droga Ciechanów-Konopki-Mława) niemiła niespodzianka. To w zasadzie cały ciąg niespodzianek.

Nie bez powodu jako miejsce pojawienia się problemów z nawierzchnią wskazałem regulowane rowy melioracyjne. Tu też należy upatrywać przyczyn takiego stanu rzeczy.

Ciężki transport poruszający się drogą wojewódzką nr 615 doprowadza tę drogę do stopniowej acz nieuchronnej degradacji. Nie pomogą czasowe zakazy jazdy pojazdów wysokotonażowych. Bez gruntownego remontu ulicy Sienkiewicza, Mławskiej i ich wylotu z miasta w kierunku Mławy nie ma co liczyć na poprawę tego stanu rzeczy.

Fatalny stan nawierzchni pokazują zamieszczone niżej zdjęcia. Ogromu zniszczeń dopełnił ulewny deszcz, który ostatnio na naszym terenie się pojawiał. Strugi deszczu wypłukiwały ziemię i piasek w pęknięciach spowodowanych przez ciężki transport jeszcze bardziej pogłębiając wyrwy.

Biada temu kto podróżując rowerem chciałby uciec na, spokojniejszy zazwyczaj, pas pobocza. Wpadając w jedną z takich dziur łatwo o uszkodzenia nie tylko pojazdu ale i ciała.

Może trzeba tragicznego w skutkach spotkania z taką dziura by zarządca drogi zwrócił na ten problem uwagę. A może wystarczy, że pęknięcia powiększą się do rozmiarów zagrażających nawierzchni asfaltowej.

Wróć

Komentarze

Skomentował Ciech |

A kto to robił ? Jaka Firma i na czyje zlecenie? Panowie chyba mogą się dowiedzieć i napisać. ,,Czyja'' ta droga, bo jest absurdalna sytuacja, że w mieście są drogi krajowe,powiatowe, gminne i miejskie? Czyli zarządzają nimi różni właściciele.

Odpowiedział RR

Panie i panowie - bardzo proszę, bo się nam koleżanki gotowe obrazić ;)

Informacja "czyja" droga w tekście się pojawiła.  Nie ma chyba jednak to specjalnego znaczenia na czyjej dziurze zrobimy sobie "kuku". Tak nie powinno być i tyle. Tym bardziej, że to dosłownie "kilka dni" po kopaniu rowów.

Skomentował Kangoo |

Ubytki wypełnione
Gratuluję skuteczności artykułu
Patrząc jednak na poziom jakościowy wykonanej pracy nie sposób uniknąć porównania do plomb wykonywanych w ramach refundacji NFZ :)

Skomentował Ciech |

Czyja to i ja wiem a kto spartolił ?

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 9 i 8.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+