przez RR (0 komentarzy)

Nowy projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Razem dla Północnego Mazowsza

Fundacja Gospodarcza im. Karola Marcinkowskiego rozpoczęła nowy projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Ideą przedsięwzięcia, najogólniej ujmując, jest zjednoczenie organizacji pozarządowych i nauka współpracy organizacji z administracją samorządową.

W czwartek 21-go lipca odbyła się konferencja w budynku ciechanowskiego starostwa inaugurująca przedsięwzięcie. W spotkaniu udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych z regionu Północnego Mazowsza. Tomasz Kraskowski, dyrektor biura Fundacji Gospodarczej i zarazem kierownik projektu przedstawił jego cele i założenia.
Przedsięwzięcie realizowane będzie pod nazwą „Razem dla Północnego Mazowsza”. Celem jest stworzenie mechanizmu koordynacji i promocji NGO z terenu Północnego Mazowsza poprzez wzmocnienie ich potencjału ludzkiego oraz wdrożenie narzędzi efektywnej współpracy pomiędzy organizacjami i administracją samorządową. Projekt realizowany jest do końca maja 2013.
W ramach przedsięwzięcia zorganizowane zostaną szkolenia takie jak: „ABC wolontariatu”, „Kodeks etyczny NGO”, „Liderzy aktywności lokalnej – niekoniecznie sami”, oraz warsztaty poświęcone konkursom o grant NGO.

Podczas konferencji wystąpiła również Izabela Siander, przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego. Opowiadała o możliwych formach współpracy wojewody z organizacjami pozarządowymi. Kolejnym prelegentem była Dorota Jezierska z Fundacji Banku Żywności. Następnie Katarzyna Szmit, specjalista ds. wsparcia i promocji NGO oraz Andrzej Zaręba, współzałożyciel Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Przedstawił on możliwości współpracy organizacji pozarządowych z administracją na przykładzie swoich własnych doświadczeń. Najważniejsze przesłanie prelekcji Andrzeja Zaręby to prawdopodobnie to, że w każdym działaniu człowiek powinien być najważniejszy oraz to, że przy współpracy wielu instytucji można zdziałać bardzo wiele.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 2 i 7?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+