przez RR (4 komentarzy)

Znaki drogowe są po to by ułatwiać życie. Tyle w kwestii teorii. Na ulicach polskich miast aż roi się od absurdów. Nie inaczej jest w Ciechanowie.

Rekordy absurdu na miejskich ulicach

Miasto nasze może się "pochwalić" najkrótszym znakiem ograniczenia prędkości i jednym z najkrótszych zakazów zatrzymywania.
Obydwa stoją w bliskim sąsiedztwie, bo niemal na wlocie w Poli Gojawiczyńskiej. Zadziwiają nas wszystkich (poza odpowiedzialnymi za drogi) od wielu miesięcy przy zjeździe w tę ulicę z ulicy 17 Stycznia.
Pierwszy jest krótki, bo obowiązuje niespełna 3 metry. Drugi jest nie tyle krótki co ... niski, ma niewiele ponad 1m.
"Czyżby osoby projektujące nie zauważyły, że stawiają znak nie po tej stronie skrzyżowania?" - śmieje się pan Adam.
"Zapomnieli też o ustawieniu takiego samego znaku na 2 kolejnych skrzyżowaniach. O ostrzeżeniu o "garbie" to już nawet nie wspomnę. Co będzie jak jadąc przepisowo 50 km/h przytrę podwoziem, kto mi zapłaci za naprawę auta?" - pyta dalej, już nieco rozżalony.
Niestety Straż Miejska takich absurdów nie dostrzega a "miejscy drogowcy" chyba upatrzyli sobie ten rejon jako miejsce do robienia sobie żartów, bo takich "ciekawostek" jest w samej okolicy zdecydowanie więcej.
Kolejne perełki niebawem.
Zachęcamy przy okazji do nadsyłania informacji o innych absurdach (niekoniecznie drogowych). Widząc ich ilość, zakładam, że zrobi nam się z tego niestety całkiem pokaźny cykl artykułów.

Wróć

Komentarze

Skomentował jan |

słupka było szkoda to i niski
hahaha

Skomentował osoba |

kpina jakaś na tym osiedlu rzeczywiście
znaków po jednej cała masa a po drugiej tylko kilka
ograniczenie do 20km/h z jednej strony a w drugą już 50 można zapylać po leżącym policjancie
czy ktoś w ogóle nad tym panuje?

Skomentował skrupulatny |

"rekordy absurdu" !?
to jakieś wyścigi są w kwestii absurdalnych rzeczy w tym mieście?

Skomentował poprawili |

znaki są na swoich miejscach

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 4 i 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+