przez RR (0 komentarzy)

Basen do remontu już za kilka dni.

Remont basenu w DPS Kombatant

Już za tydzień rozpocznie się generalna modernizacja krytej pływalni w Domu Pomocy Społecznej Kombatant. Inwestycja kosztować będzie blisko 917 tys. zł. Dzisiaj podpisana została umowa z wykonawcą robót. Prace potrwają około pięciu miesięcy. W tym czasie obiekt będzie wyłączony z użytkowania.

W ramach prac wykonane zostaną m.in.: uszczelnienie niecki basenowej (hydroizolacja) i jej modernizacja, remont systemu ogrzewania i klimatyzacji, wymiana całej ceramiki (glazura), odnowienie plaży basenowej i wymiana urządzeń, także tych służącym osobom niepełnosprawnym.

Remont obejmie 1156 m 3 powierzchni basenowej, w tym dużej niecki o wymiarach 12x8m i głębokości 135 cm oraz małej o wymiarach 4x8 m i głębokości 40 do 80 cm oraz całego zaplecza.

Korzyści z niego płynące, to oszczędności w eksploatacji (koszty ogrzewania i energii) oraz udogodnienia dla pensjonariuszy DPS i mieszkańców miasta, którzy chętnie korzystają w tej pływalni.

Remont wykona Firma Gutkowski, Jana Gutkowskiego z Leszna, która specjalizuje się w projektowaniu, modernizacji i budowie stacji uzdatniania wody, przepompowni, a od kilku lat basenów i fontann. Umowę na remont pływalni podpisali: dyrektor DPS Kombatant Dariusz Marchlewski, przedstawiciel wykonawcy Marek Konieczny oraz główna księgowa DPS Maria Szymańska.

Dodajmy, iż pływalnia na terenie Domu Pomocy Społecznej Kombatant nie była remontowana od momentu jej powstania, czyli od 1998 roku (poza bieżącą konserwacją). Lata eksploatacji spowodowały, że wymagała natychmiastowego  odnowienia.

Jest to jedna z niewielu pływalni w Polsce o takiej wielkości, działających w domu pomocy społecznej. Posiada wyjątkowy system uzdatniania wody typu solankowego.

Inwestycja o nazwie " Modernizacja krytej pływalni typu rehabilitacyjnego w DPS Kombatant" została dofinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, działanie 7.3 „Infrastruktura służąca pomocy społecznej”. Dofinansowanie wyniesie 85% kosztów remontu, 15% pochodzi z budżetu powiatu ciechanowskiego.
 
źródło: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 5 i 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+