przez RR (0 komentarzy)

Rozpętaliśmy ... dyskusję

Sprawa byłego już radnego powiatowego Wojciecha N., który pół roku temu powinien pożegnać się z pełnioną funkcją zaczyna żyć własnym życiem. I dobrze.

Po tym jak opublikowaliśmy materiał na ten temat - "Od pół roku udaje radnego" (http://06-400.pl/aktualnosc-lokalna/items/od-pol-roku-udaje-radnego) sprawą zainteresowały się media ogólnopolskie.
Telewizja TVN24/TTV nagrała na ten temat materiał. Został wyemitowany. Ci, którzy nie oglądali go wtedy znajdą go pod adresem: http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/nielegalny-radny,112774.html
Temat został podchwycony niemal natychmiast przez inne media. Niektóre z materiałów znajdziecie poniżej:

http://www.tvn24.pl/stracil-mandat-za-jazde-po-pijanemu-pol-roku-udawal-radnego,394319,s.html

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/udawal-radnego-przez-pol-roku-chociaz-stracil-prawko-za-jazde-po-pijaku-a-to-cwaniak_379219.html

http://www.wprost.pl/ar/434892/Udawal-radnego-przez-pol-roku-Pomimo-wyroku-sadowego/

http://natemat.pl/90815,wojewoda-za-jazde-po-pijanemu-wyrzucil-radnego-ten-przez-pol-roku-ignorowal-decyzje-i-nielegalnie-pelnil-mandat

http://www.rdc.pl/informacje/radny-stracil-mandat-ale-diety-dostawal/

Niestety oddźwięk w mediach lokalnych był na tyle niski, że jest to aż zastanawiające.
Nic to jednak. Zakładamy, że każdy musi z czegoś żyć. Liczymy tylko na to, że tzw. rzetelność dziennikarska pozwoli w przyszłości na podejmowanie takich tematów również zależnym od reklam i ogłoszeń lokalnym gazetom, radiom czy portalom.

Pierwszą lokalną redakcją, która się z nami skontaktowała było Radio Dla Ciebie.
Patrząc na brak odzewu innych lokalnych mediów - gratulujemy odwagi w podejmowaniu takich tematów i dziękujemy za uzyskaną pomoc.

Temat byłego już radnego wywołał dyskusję, a to już dużo. Niestety, to co Państwu pokazaliśmy w artykule, to tylko wierzchołek góry lodowej. Pokazuje jednak dobrze jak wiele pokładów głupoty, cementowanej częstokroć też arogancją, jest w wybieranych przez nas przedstawicielach do władz samorządowych. Aż dziw bierze, że takie osoby piastują nie tylko funkcje radnych ale też często zajmują wysokie stanowiska urzędnicze.

Niech komentarzem będzie puenta z programu nagranego dla TTV:

"Kosmici, proszę państwa w radzie powiatu ciechanowskiego zasiadają kosmici.
No bo jeśli dla jednego wyrok sądu jest mało ważny, dla innego polskie prawo jest mało ważne,
a postanowienie sądu to dla nich żaden problem,
no to ... to są kosmici".

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 3 plus 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+