przez RR (0 komentarzy)

Prezydent Kosiński rezygnuje ze szczepień przeciwko HPV

Szczepienia przeciwko HPV nie będzie

- Przyznaję, decyzję podjąłem sam, bez należytej wiedzy, w przypływie chwili. To był impuls - mówi Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa, zapytany o powody wprowadzenia przez miasto lokalnego programu szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), przyczyniającego się do zachorowań na raka szyjki macicy.

Jak widać zabrakło konsultacji. Zazwyczaj w gorącej wodzie kąpany prezydent Kosiński ma problem z przyznaniem się do błędu. Ale tym razem jest inaczej. Nie idzie w zaparte, nie gra na zwłokę. Szczerze przyznaje, że zabrakło w tej sprawie spojrzenia w przyszłość, przewidywania konsekwencji. Zabrakło wyobraźni.

Prezydent otwarcie przyznał, że oczy w tej sprawie otworzył mu młody mieszkaniec Ciechanowa, który wystąpił podczas marcowej sesji Rady Miasta i wszystkim radnym rozdał adres strony internetowej, na której zawarł szereg informacji dotyczących wybranych przez miasto szczepionek.

http://ciech.cba.pl/hpv/

- Lektura informacji przygotowanych przez pana Z. Trziszkę dała mi bardzo wiele. Pozwoliła szerzej spojrzeć na aspekty szczepienia, o których nie miałem, przyznam się szczerze, zielonego pojęcia - mówił z wyraźną skruchą Krzysztof Kosiński.

Deklaruje, że nie może przejść obojętnie obok argumentów, które dostarczył pan Trziszka.

Z tego co nam się udało ustalić, zaraz po świętach, po powrocie do pracy, prezydent zamierza podpisać stosowne zarządzenie wstrzymujące finansowanie i wszelkie promowanie szczepień, których skuteczność nie została jeszcze potwierdzona żadnym naukowym badaniem, a których odczyny poszczepienne w wielu krajach są powodem wykreślania tych szczepionek z list szczepień zalecanych przez Organizacje Zdrowia. W naszym kraju ustawa wprowadzająca szczepienia na HPV na listę szczepień, po sprzeciwie środowisk promujących zdrowy styl życia, została zawetowana przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Na szczęście i w Ciechanowie przyszło opamiętanie i te niebezpieczne szczepionki nie będą narażać zdrowia i życia młodych mieszkanek miasta.

Nieczęsto zdarza nam się chwalić za coś prezydenta. Niemniej tym razem, widząc publiczne przyznanie się do błędu, wypada pochwalić niedoświadczonego prezydenta. Oby tak dalej. Rozsądek przy podejmowaniu decyzji to bardzo ważna cecha.

Aktualizacja

Publiczne przyznanie się do błędu, a nie pójście w zaparte. Rzeczywiste słuchanie głosu mieszkańców. Wreszcie rozsądek przy podejmowaniu decyzji.

Wszystko to ułatwiło Wam zadanie.

Tak, to żart primaaprilisowy. :)

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 8 plus 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+