przez RR (1 komentarzy)

Tanieją bilety ZKM - czy aby na pewno?

Informacja o tym, że tanieją bilety ZKM obiegła Ciechanów lotem błyskawicy.
Jak to z takimi rewelacjami zwykle bywa nie jest ona prezycyjna.
Kto z nas nie pamięta tego:Pytanie do Radia Erewań:
- Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają za darmo samochody?
- Tak, to prawda z tym, że nie w Moskwie a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym, a na Placu Rewolucji, nie samochody a rowery, i nie rozdają, ale kradną.Podobnie jest i z tym jakże propagandowym hasłem. Niestety.
Bilety tanieją? Tak, to prawda, z tym, że nie bilety, bo dopłata do kupowanych u kierowcy i nie wszędzie, bo tylko w strefie miejskiej i nie jest to krok w stronę mieszkańców a wymóg bo miejsc gdzie można kupić bilet w mieście jest jak na lekarstwo.


Jeśli o czymś robi się głośno, to zwykle dużo ciekawsze jest to, o czym jest cicho.
Na to nie przyszło długo czekać.
Od dzisiaj zmianie ulega rozkład jazdy autobusów ZKM. Jakże myli się ten, kto ma nadzieję, że kursów będzie więcej albo będą dłuższe.
Linie 4 i 6 w soboty kursować będą tylko do 16:30, a w niedzielę nie będą kursować wcale.Żeby nie dawać argumentów, że się niepotrzebnie pastwię za te 20gr na bilecie, odeślę krótko do wyroku sądowego kwestionującego zasadność pobierania dodatkowej opłaty za zakup biletu u kierowcy.O niedopuszczalności wprowadzania dodatkowych opłat manipulacyjnych przy zakupie biletów u kierowcy mówił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy. W wyroku z 13 czerwca 2007 r. stwierdził, że kwestia opłat za sprzedaż biletów przez kierującego pojazdem nie mieści się w pojęciu „cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej" użytym w art. 4 ustawy o gospodarce komunalnej (II SA/Bd 21/07).
sygnatura akt NK-II. 4131.2.124. 2011.KK

Upoważnienie rady do podjęcia uchwały w sprawie cen biletów komunikacji miejskiej wynika z przepisów ustawy o gospodarce komunalnej. Jej art. 4 ust. 1 pkt 2 mówi, że jeżeli przepisy szczególne nie stanowią inaczej, organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego postanawiają o wysokości albo o sposobie ustalania cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej.
W przepisie tym nie ma upoważnienia do pobierania opłat manipulacyjnych przy zakupie biletów u kierowcy. Takiego upoważnienia nie zawierają także ustawa z 5 lipca 2001 r. o cenach ani uchwalone 15 listopada 1984 r. prawo przewozowe.
Próżno go szukać także w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 20 stycznia 2005 r. w sprawie sposobu ustalania opłat dodatkowych z tytułu przewozu osób, zabranych ze sobą do przewozu rzeczy i zwierząt oraz wysokości opłaty manipulacyjnej.Rada miejska jako organ stanowiący powinna działać wyłącznie na podstawie prawa i w jego granicach. Niedopuszczalne jest podejmowanie regulacji bez wyraźnego upoważnienia ustawowego lub z jego przekroczeniem.
Ale kto by się tym przejmował.Ciekawe też co kryć się będzie za najnowszym pomysłem radnych by w autobusach miejskich udostępnić hotspoty?
Doprawdy coraz ciekawsze te zmiany w ciechanowskim ZKM ... coraz ciekawsze.

Wróć

Komentarze

Skomentował Jan |

Ciekawe. Poprosze wiecej. Tez sie zlapalem na ten chwyt marketingowy. Czlowiek to jednak prosta istota.

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 3 i 8.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+