przez RR (0 komentarzy)

W ratuszu podpisano kolejne 2 umowy i na dodatkowe zajęcia szkolne znajdą się pieniądze z Unii

Unijne fundusze na dodatkowe zajęcia szkolne

W piątek 29 lipca 2011 w ciechanowskim ratuszu zostały podpisane 2 umowy pomiędzy Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych a Gminą Miejską Ciechanów. Umowę podpisali Elżbieta Szymanik - zastępca Dyrektora MJWPU oraz Waldemar Wardziński - Prezydent Ciechanowa. Przy podpisaniu umowy obecni byli również m.in. Adam Krzemiński dyrektor Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli, Mirosława Damięcka - Skarbnik Miasta oraz Ewa Pozaroszczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 7.

Podpisane umowy tym razem przyczynią się do rozwoju dzieci i młodzieży. W ramach pierwszego z projektów wsparciem objętych zostanie łącznie 1110 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Dzięki podpisanej umowie, dzieci skorzystają ze wsparcia w postaci dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Udział w projekcie pozwoli uczniom rozwijać swoje zdolności i zwiększy szansę na pomyślne realizowanie ich dalszego rozwoju edukacyjnego.
W ramach zajęć uczniowie będą uczestniczyć w dodatkowych lekcjach języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, matematyki oraz informatyki. Dodatkowo uczestnicy będą brali udział w warsztatach psychologicznych.
Wartość dofinansowania to 1 255 483,25 zł. Gmina miejska dopłaci do projektu zaledwie 3% wartości projektu. Projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2011/2012.

Druga z podpisanych umów dotyczy projektu skierowanego do 60 niepełnosprawnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Dzięki realizacji projektu uczniowie podniosą swoją wiedzę m.in. poprzez udział w zajęciach specjalistycznych służących wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia. Projekt ma promować nowoczesne i innowacyjne metody nauczania z wykorzystaniem środków multimedialnych.

Wartość dofinansowania unijnego to 517 802,24 zł, projekt będzie również realizowany na przestrzeni roku szkolnego 2011/2012 przez Zakład Obsługi Szkół i Przedszkoli w Ciechanowie.

W trakcie spotkania, zarówno Elżbieta Szymanik, jak i Waldemar Wardziński podkreślali wagę projektów dla ciechanowskiej młodzieży i jej rozwoju. Elżbieta Szymanik zaznaczyła, że należy już przygotowywać się do nowego okresu programowania, czyli nowego unijnego budżetu, w ramach którego zmienią się priorytety. Główny nacisk będzie kładziony na rozwój kapitału ludzkiego oraz inwestycje w środowisko i jego ochronę. W rozmowie z nami Elżbieta Szymanik poinformowała nas, że na terenie powiatu ciechanowskiego realizowane są obecnie 43 projekty posiadające wsparcie unijne. 14 projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na łączną kwotę ponad 32 milionów złotych oraz 29 projektów finansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego na kwotę ponad 350 milionów. Jedną z największych inwestycji w ramach tego programu jest budowa ciechanowskiej pętli miejskiej. Wartość tej inwestycji to 196 milionów złotych, z czego większość sfinansowana będzie ze środków unijnych. Prezydent Wardziński wyraził nadzieję, że już niebawem będzie mógł złożyć swój podpis pod kolejnymi umowami zawartymi z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 7 plus 6.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+