przez RR (0 komentarzy)

Warszawska nadal świąteczna

Długo przyszło czekać mieszkańcom Ciechanowa na świąteczny wystrój centrum miasta. Dopiero na kilka dni przed wigilią deptak przy ulicy Warszawskiej rozbłysł światłami świątecznych ozdób. Późno ale cóż. Oszczędności, na które powoływali się w rozmowie telefonicznej z naszym redaktorem przed świętami miejscy urzędnicy, to było zdecydowanie dobre usprawiedliwienie. Na tamten czas. Zdziwienie dzisiaj wywołuje widok tychże ozdób jeszcze w połowie stycznia.
Czyżby przesunięta w tym roku zima opóźniła wszystkie procesy decyzyjne. Prawdziwych mrozów jeszcze nie było a skostnienie jak widać już się pojawia.
Spieszę uprzejmie donieść, że w naszym kręgu kulturowym ozdoby świąt bożonarodzeniowych z dniem Święta Trzech Króli podlegają dezaktualizacji.
Przez trzymanie ich do połowy stycznia przedświąteczne oszczędności szlag trafił. No chyba, że wisieć mają (z założenia) do kolejnych świąt. W zeszłym roku ze święconką szliśmy do kościołów po zaspach. Jeśli tak będzie i w tym roku, to już nawet rozumiem co kierowało miejskimi urzędnikami decydującymi o pozostawieniu ozdób na wizytówkowej arterii miasta. A że przy ulicy Warszawskiej mieszka dwoje z trójki prezydentów, pani rzecznik, i czort raczy wiedzieć ilu jeszcze oficjeli, dbanie o niewątpliwy urok ozdobionej świątecznie drogi do domu nawet zrozumiałe jest.
Co tam oszczędności gdy w grę wchodzą działania uprzyjemniające życie mieszkańców miasta. Na niektórych rzeczach nie warto oszczędzać. Można też przecież bombki zamienić na pisanki i na wielkanoc ozdoby jak znalazł.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 5 i 8.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+