przez RR (0 komentarzy)

Po wczorajszym wybuchu butli z gazem w bloku przy ul. Moniuszki 3A mieszkańcy wrócili już do swoich mieszkań.

Wybuch butli gazowej na Moniuszki

Co prawda sezon grzewczy dopiero się zaczął jednak już mamy doczynienia z pierwszym poważnym zdarzeniem. W niedzielę (23.10.2011r.) doszło do wybuchu butli gazowej w mieszkaniu przy ulicy Moniuszki 3A w Ciechanowie. W wypadku ranny został 52-letni mężczyzna (to w jego mieszkaniu wybuchła butla gazowa) oraz trzy inne osoby. Według informacji otrzymanych od nadkomisarza Leszka Goździewskiego z Ciechanowskiej Komendy Policji mężczyzna przebywający w mieszkaniu doznał obrażeń ciała w postaci złamania nogi oraz oparzeń 30-40 % ciała. Obrażeń ciała w postaci złamania kości miednicy oraz stłuczenia nadgrastka doznał 85-letni mężczyzna, zaś 75-letni mieszkaniec tego bloku doznał urazu głowy. Wśród poważniej poszkodowanych jest też 56-letnia kobieta, która doznała obrażeń ciała w postaci rany szarpanej oraz ogólnych potłuczeń.
W skutek wybuchu uszkodzeniu uległ budynek, a w nim okna, drzwi i ściany. Pracownicy nadzoru budowlanego orzekli że budynek pomimo uszkodzeń nadaje sie do zamieszkiwania. Wybuch uszkodził również zaparkowane przed budynkiem 4 samochody, na które spadły okna i fragmenty elewacji budynku. Ewakuowano około 70 osób.
Najprawdopodobniej butla była użytkowana nielegalnie, gdyż mężczyzna miał odłączony gaz ziemny z powodu nieopłacania rachunków za gaz. W jednym budynku nie może być dwóch różnych instalacji gazowych (twierdzi Krzysztof Olczak z ciechanowskiego pogotowia gazowego).
Według relacji mieszkańców bloku mężczyzna od dawna nadużywa alkoholu. Boją się oni jego powrotu ze szpitala. Według nich nigdy nie wiadomo co się w jego mieszkaniu wydarzy.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 6 i 1?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+