przez RR (0 komentarzy)

Liczyła się szybkość i dokładność

Wyścigi zaprzęgów pod zamkiem

Na ciechanowskich błoniach rozegrano zawody jeździeckie. Do Ciechanowa przyjechały ekipy powożące z północnej Polski, zawody odbyły się w ramach ligi trzech województw: warmińsko-mazurskiej, kujawsko-pomorskiej i mazowieckiej
Zawodnicy mieli do pokonania tor z przeszkodami. Liczyła się szybkość i dokładność przejazdu. Powożący i jego pomocnik – luzak musieli tak pokierować końmi, aby przejechać pomiędzy wąskimi bramkami szybko i nie przewracając pachołków. Nie wszystkim zawodnikom się ta sztuka udała... Każde strącenie oznaczało utratę cennych sekund. Zawodnicy pokonywali tor w dwóch turach. W przerwie zawodów, widzowie mogli oglądać pokazy skoków przez przeszkody oraz pokaz ujeżdżania koni.

Zwycięzcami ciechanowskiego  turnieju został Andrzej Benedykciński z Joanną Kredkowską z czasem 250 sekund. Reprezentowali oni stajnię Dębice koło Włocławka, drugie miejsce zajął Wiesław Polewka z Wiesławem Drewiczakiem – Klub Rywal Grudziądz, trzecie miejsce zdobył Stanisław Janik z Piotrem Mondzielewskim z tego samego klubu. Konie zwycięskiego zaprzęgu to Markus i Pariba-Hamar, drugie miejsce to Pluto i Nato, a trzeci duet tworzyły konie Neapolitano i Pegaz.

Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. W imieniu Prezydenta Ciechanowa – współorganizatora zawodów, puchar wręczała Prezydent Ewa Gładysz.
Inicjatorem imprezy jest Witold Brodecki, prezes ciechanowskiego Klubu Jeździeckiego, który podczas zawodów pełnił funkcję sędziego głównego. Kolejne takie zawody odbędą się za rok.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 6 i 9?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+