przez RR (0 komentarzy)

40 osób wystartowało w konkursie ortograficznym w Mławie, dziennikarze znowu nie podjęli wyzwania

Z ortografią za pan brat

O tytuł Mistrza Ortografii 2011, w organizowanym przez Burmistrza Miasta Mława oraz Prorektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i Mławie konkursie wystarwało w tym roku 40 osób. To niewiele, zważywszy że dyktando miało charakter otwarty i skierowane było do mieszkańców Mławy, Ciechanowa oraz okolic.
Nie zachęciła też nagroda. Zwycięzca zakończył zmagania z nowiutkim telewizorem LG 22LD320 od sponsora - LG Electronics Mława Sp. z o.o.
Chociaż osobną kategorią piszących byli dziennikarze, ubiegający się o tytuł "Primus inter recte scribentes", to żaden się nie zgłosił (podobnie jak rok temu).
W kategorii o tytuł „Bezbłędna Rodzina” wzięły udział 3 rodziny. Wygrywała ta, która licząc wspólną ilość błędów dla wszystkich członków rodziny zrobi ich najmniej.
Treść dyktanda piszącym, podyktowała Jolanta Tyl (nauczyciel nauczania zintegrowanego ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie).
W załączeniu tekst dyktanda, autorstwa dr Jolanty Piwowar. Może ktoś z czytelników podejmie się w zaciszu domowym testu bezbłędnego pisania bez pomocy słownika i autokorekty w edytorze tekstowym.
Źródło: UM Mława

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 9 plus 8.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+