przez RR (0 komentarzy)

Zbiory CTN w rękach miasta

Zbiory Ciechanowskiego Towarzystwa Naukowego

Oficjalne przyjęcie zbiorów CTN
We wtorek 7 czerwca 2011 miasto oficjalnie przyjęło od Ciechanowskiego Towarzystwa Naukowego darowiznę w postaci zbiorów regionalnych oraz naukowych. Ponad 21 tys. wydawnictw, obrazy, medale, rękopisy związane z historią ziemi ciechanowskiej, które w ciągu 44 lat zgromadziło CTN, stało się teraz własnością Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zgodnie z księgami inwentarzowymi wysokość darowizny, potwierdzonej w ubiegłym roku uchwałą Rady Miasta, to prawie 300 tys. zł.

Rzeczywistą wartość trudno ocenić, gdyż wiele pamiątek jest unikatowych. Dokumenty finalizujące darowiznę w siedzibie biblioteki przy Placu Piłsudskiego podpisali zastępca prezydenta Ciechanowa Cezary Chodkowski oraz prezes CTN Aleksander Kociszewski. Zbiory będą dostępne dla czytelników już w przyszłym miesiącu.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 2 i 5?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+