przez RR (1 komentarzy)

Zniknie cały las na Krubinie?

Blisko 1000 drzew, rosnących w bezpośrednim sąsiedztwie kąpieliska na Krubinie może zostać wyciętych. Właśnie trwa tam wycinka.
Decyzja o wycięciu 3,5 hektara lasu zapadła blisko 3 lata temu. Znalazł się on w planie gospodarowania zasobami leśnymi. Niestety po dziś dzień nikt się o tym nawet nie zająknął. Ani miejscy urzędnicy, ani radni, ani też prezydent hucznie otwierający kąpielisko, czy organizujący konferencje prasowe na rozpoczęcie czy zakończenie sezonu wakacyjnego.
Wycinka jest prowadzona zgodnie z obowiązującym prawem.
Las, stanowiący naturalną otulinę terenu kąpieliska od wielu lat posiada status lasu gospodarczego. A to oznacza, że drzewa są w nim wycinane, gdy osiągną odpowiedni wiek i w ich miejsce sadzone są kolejne. Tak też będzie i tym razem.
Jednak zanim urosną na tyle wysokie, by osłonić choć trochę teren plaży kąpieliska od wiejących wiatrów, upłynie nie mniej jak kilkanaście lat. Do tego czasu kolejny teren rekreacyjny w mieście właśnie zamienił się w kolejną „patelnię”.
Nic więc dziwnego, że wycinka wzbudza protesty okolicznych mieszkańców. Las tu był „od zawsze”. Był tu na długo przed tym jak wielu z nich zdecydowało o osiedleniu się w tym miejscu. Teraz się to zmieni.

Dlaczego o sprawie planowanej wycinki lasu na terenie miasta nie informowali mieszkańców urzędnicy ciechanowskiego Ratusza? Dlaczego milczeli radni?
Fakt, las jest pod całkowitą kontrolą Lasów Państwowych.
Tylko dlaczego urzędnicy pod wodzą prezydenta nie robią nic, wiedząc dobrze, że jedyne dwa tak duże skupiska drzew na terenie miasta posiadają status lasów gospodarczych. I mogą być wycięte w każdej chwili.

Szkoda, że w takim mieście jak Ciechanów wciąż nie ma gospodarza. To jest Starosty, tamto znowu Wojewody. I to jest bardzo dobre wytłumaczenie dla niemocy, braku chęci lub zaniedbań. A szkoda. Bo nawet najlepsze inwestycje tracą na znaczeniu, gdy się okazuje, że robione były na przysłowiowym kolanie. Bo wpompować można i wiele milionów a i tak na koniec pozostanie stwierdzenie: Miało być dobrze, wyszło, jak zawsze.

Wróć

Komentarze

Skomentował JJ |

Zalewu u nas nigdy nie bedzie wiec powiekszyć zbiornik o te 3.5 H plus polaczyc z kolejnym stawem

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 4 i 2.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+