Czy w Ciechanowie będzie Karta Dużej Rodziny?

(0 komentarzy)

Komitet Organizacyjny Marszu Dla Życia i Rodziny złożył do Rady Miasta Ciechanowa wniosek z prośbą o wprowadzenie Karty Dużej Rodziny. Jest to pakiet przywilejów dawanych rodzinom posiadającym co najmniej trójkę dzieci. „W ramach Karty Dużej Rodziny najczęściej stosuje się zniżki dla tych dzieci na bilety komunikacji miejskiej, zniżki na imprezy sportowe, imprezy kulturalne, kino” – tłumaczył Przewodniczący Rady Miasta Mariusz Stawicki. Pomysł, proponowany przez Związek Dużych Rodzin, zrealizowano w wielu miastach Polski (m.in. w Płońsku i Pułtusku).

Nie wiadomo jeszcze jednak, czy Ciechanów wprowadzi KDR w życie. „Prowadzimy od kilku tygodni takie analizy, sprawdzamy jakiej ilości potencjalnie naszych mieszkańców może dotyczyć ta Karta Dużej Rodziny, czy nas po prostu na to jeszcze stać – mówił na sesji Rady Miasta Prezydent Ciechanowa Waldemar Wardziński. Miasto i tak jest zadłużone, nowy budżet radni przyjmują z deficytem, więc czy jest sens wprowadzać kolejne wydatki na przywileje dla nielicznych? Zwolennicy projektu podkreślają, że rodziny wielodzietne muszą zmagać się z problemami finansowymi i jest w związku z tym konieczne, by państwo pomagało rodzicom decydującym się na większą liczbę dzieci. Dodaje się przy tym, że takie ulgi mogą wpłynąć na polepszenie słabej sytuacji demograficznej Polski. Ale czy na pewno dawanie skromnych zniżek fundowanych z podatków pomoże osobom z problemami finansowymi? Czy nie lepiej poprawić sytuację takich osób przez odciążenie ich od przepisów i podatków?

Oj, rozmarzyłem się.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 6 i 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?