Piłkarki walczą z nierównością i seksizmem. Bo mężczyźni latami nie grali fair

przez oko.press

Wydarzenia, FIFA, Piłka nożna

Piłkarki zarabiają zawstydzająco mniej niż piłkarze. Na nagrody dla uczestniczek niedawno zakończonych Mistrzostw Świata FIFA przeznaczyła 7,5 proc. tego, co na męski mundial. Leo Messi zarabia kilkaset razy więcej niż najlepiej opłacana piłkarka. Krytycy twierdzą, że to prawa rynku, ale to mężczyźni przez dekady hamowali rozwój żeńskiego futbolu . W zeszłorocznych Mistrzostwach Świata w Piłce […] Artykuł Piłkarki walczą z nierównością i seksizmem. Bo mężczyźni latami nie grali fair pochodzi z serwisu oko.press.
https://oko.press/pilkarki-walcza-z-nierownoscia-i-seksizmem-bo-mezczyzni-latami-nie-grali-fair/

Wróć

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 4 i 7.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek. a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok.

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

oko.press to też adres oficjalnej strony www

Możesz komentować wpisy tutaj lub zajrzeć na oficjalną stronę