Bandyci z Sarnowej Góry zatrzymani

przez KPP Ciechanów (0 komentarzy)

Wczoraj (7.06.2012r.) dwaj 18-latkowie z miejscowości Sarnowa Góra gmina Sońsk oraz 26-latek z Ciechanowa byli przesłuchiwani w ciechanowskiej prokuraturze, usłyszeli zarzuty włamania i rozboju.

Pierwszego przestępstwa dokonali w nocy z 31 maja na 1 czerwca 2012r. około godziny 23:00 w miejscowości Sarnowa Góra gm. Sońsk. Po wyważeniu drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego dostali sie do środka, gdzie zmusili starszych ludzi do wydania pieniędzy w kwocie 400 złotych oraz dwóch telefonów komórkowych. Pokrzywdzeni na szczęście nie doznali poważniejszych obrażeń, choć sprawcy byli brutalni.

Kolejnego przestępstwa dokonali 6 czerwca 2012 roku około godziny 21:00 w Sarnowej Górze na terenie prywatnej posesji włamali sie do pomieszczenia gospodarczego, skąd skradli elektronarzędzia wartości około 7900 złotych. W pośpiechu opuszczali prywatną posesję gdy do domu wrócił właściciel, który powiadomił policję. Na miejsce natychmiast przybyli policjanci, wśród nich przewodnik z psem tropiącym. Sprawcy schronili się w pobliskim lasku. Gdy spostrzegli, że odjechał oznakowany radiowóz śmiało ruszyli ze swoim łupem z zagajnika, zdziwili się strasznie gdy na swojej drodze spotkali kryminalnych. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Policjanci z Ciechanowa analizowali związek zatrzymanych sprawców z rozbojem dokonanym w tej samej miejscowości. Zabezpieczone na miejscu rozboju ślady stanowią mocny dowód w sprawie. W czasie przesłuchania sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Teraz decyzją prokuratora będą się stawiać na dozór do komendy policji w Ciechanowie. Policjanci nadal pracują nad sprawą, sprawdzają czy zatrzymani mężczyźni mają związek z podobnymi zdarzeniami na terenie powiatu ciechanowskiego. Tylko za te przestępstwa rozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 3 plus 7.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?