Administracja Wodociągów Dział Techniczny - otwierać!

przez KPP Ciechanów (0 komentarzy)

Wczoraj (25.07.2012r.) przy ul. Smorawińskiego do mieszkania sędziwej ciechanowianki zapukali dwaj męzczyźni. Przedstawili się jako pracownicy wodociągów. Jeden z nich przedstawił nawet identyfikator imienny z napisem "Administracja Wodociągów Dział Techniczny". Kobiecie powiedzieli, że jest awaria rury wodociągowej i polecili by usiadła w kuchni i obserwowała razem z nimi jak leci woda z kranu. Jeden z mężczyzn  krępej budowy ciała zasłaniał swoim ciałem drzwi. Gdy zachowanie męzczyzn zaczęło wzbudzać niepokój właścicielki mieszkania zaczęła krzyczeć. Oszuści uciekli z mieszkania. Pokrzywdzona zauważyła, że z jej mieszkania wychodzi również kobieta. Około godziny 13:28 okradziona kobieta powiadomiła o zdarzeniu policję. Policjanci ruszyli w pościg za samochodem marki Mercedes, którym poruszali się sprawcy (2 kobiety i 2 mężczyzn w wieku od 36 do 55 lat). Policjanci z Ciechanowa ujęli sprawców na krajowej 60-ce na wysokości Makowa Mazowieckiego. Złodzieje zostali przetransportowani do komendy w Ciechanowie. Już pierwsze sprawdzenia w systemach informatycznych wykazały, że są to osoby z "kartoteką". Jedna z kobiet jest poszukiwana dwoma listami gończymi przez prokuratury w Zielonej Górze i Warszawie, druga jest poszukiwana listem gończym przez prokuraturę w Zielonej Górze. Mężczyzna kierujący pojazdem posiada fałszywe prawo jazdy. Jak ustalili policjanci w skład grupy wchodzą dwie osoby z Krakowa, jedna z Częstochowy i jedna z Łodzi. Pokrzywdzona w wyniku kradzieży starsza kobieta oświadczyła, że z jej mieszkania zginęła złota obraczka  i bursztynowa broszka o wartosci około 600 złotych. Policjanci intensywnie pracują nad sprawą, weryfikują posiadane informacje, sprawdzaja czy zatrzymane osoby mają związek z podobnymi zdarzeniami w Ciechanowie. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 6 i 2.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?