Zatrzymani kłusownicy w gminie Strzegowo

przez KPP Mława (0 komentarzy)

Patrol policji ze Strzegowa zatrzymał trzech mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo. W ich samochodzie policjanci odnaleźli broń palną z tłumikiem oraz  martwego koziołka sarny i ranionego zająca. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu ciechanowskiego i płońskiego.
Do zdarzenia doszło chwilę po północy 7 listopada w miejscowości Mączewo, gm. Strzegowo. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford Mondeo, którym jechały trzy osoby. W bagażniku samochodu i na tylnym siedzeniu funkcjonariusze odnaleźli m.in. broń długą z tłumikiem i celownikiem optycznym, amunicję oraz skłusowane zwierzęta – martwą młodą sarnę i żyjącego jeszcze zająca. Ciężko ranione zwierzę kłusownicy wrzucili do worka. Mimo interwencji policji szaraka nie udało się już uratować. Podejrzani o kłusownictwo mężczyźni trafili do mławskiego aresztu. Są to mieszkańcy powiatu ciechanowskiego i płońskiego w wieku 55, 49 i 43 lat. Trwają czynności mławskiej policji, prowadzone we współpracy z policją w Płońsku i Ciechanowie.
Prawo łowieckie
 Art. 53. Kto:
5) wchodzi w posiadanie zwierzyny za pomocą broni i amunicji innej niż myśliwska, środków i
materiałów wybuchowych, trucizn, karmy o właściwościach odurzających, sztucznego światła, lepów,
wnyków, żelaz, dołów, samostrzałów lub rozkopywania nor i innych niedozwolonych środków,
6) nie będąc uprawnionym do polowania wchodzi w posiadanie zwierzyny
- podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 1 i 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?