Czy bezpieczeństwo mamy gdzieś?

przez RR (0 komentarzy)

Debata na temat bezpieczeństwa, która odbyła się wczoraj (5.12.2012r.) w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Ciechanowie przyciągnęła "prawdziwe tłumy". Na sali zasiedli przedstawiciele wielu urzędów i mała garstka mieszkańców. W sumie około 45 (sic!) osób.
Odliczając przybyłych "służbowo" mieliśmy doczynienia z grupą maksymalnie 20-osobową. To jak na 50-tysięczne miasto (nie licząc już nawet mieszkańców powiatu) dość wyraźny znak lekceważenia tej tematyki w naszym wiecznie zabieganym społeczeństwie.
Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli ratusza czy starostwa powiatowego.
Rozmawiano o wszystkim, o niebezpieczeństwach na drodze krajowej nr 60 ale i o złośliwie podmienianych kurach i kaczkach.
Głos zabierali jednak chętnie jedynie nieliczni mieszkańcy spośród i tak mało licznej ich grupki.
Na szczęście niektórzy podeszli do spotkania z zapałem i pojawiła się nawet przygotowana na tę okoliczność prezentacja pokazująca absurdy na ulicach naszego miasta. Niemal zagotowała się krew w przedstawicielach urzędów bo kolejno, jak wywołani do tablicy próbowali mniej lub bardziej zaciekle bronić pozytywnej oceny własnej pracy. Jak debata to debata. W myśl zasady, że najlepszą obroną jest atak wychodziły z dyskusji całkiem ciekawe potyczki słowne.
Debata zakończyła się po mniej więcej 2 godzinach, pozostawiając pewien niedosyt wśród wielu jej uczestników.
Na kolejną debatę przyjdzie poczekać do przyszłego roku, bo wedle zapewnień idea takich spotkań przyjmie charakter cykliczny.
Prawdziwą gwiazdą spotkania okazał się rzecznik prasowy KPP w Ciechanowie podinspektor Leszek Goździewski. Przyćmił nawet panie policjantki witające gości w drzwiach. Zewsząd słyszał pochwały i podziękowania za pracę jaką wykonuje.
My się przyłączymy - gratulujemy ... panu Komendantowi insp. Krzysztofowi Matusiakowi.
Gratulujemy nie tylko rzecznika ale i zaufania jakim nasze społeczeństwo obdarza policję doceniając podejmowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Gratulujemy i dziękujemy panie Komendancie.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 4 i 5?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?