Skuteczność monitoringu miejskiego

przez RR (0 komentarzy)

Monitoring miejski z roku na rok coraz skuteczniejszy

Dzięki monitoringowi miejskiemu możemy czuć się choć odrobinę bezpieczniej.
Z roku na rok wzrasta liczba zdarzeń, które dzięki monitoringowi są ujawniane. W roku 2009 było ich 1559. Ich liczba w roku 2010 wzrosła do 1238.
Jak podaje rzecznik prasowy ciechanowskiej komendy policji nadkomisarz Leszek Goździewski w roku 2010 ujawniono następujące zdarzenia: wykroczenia drogowe (655), spożywanie alkoholu (583), nieobyczajne wybryki (16), osoby nietrzeźwe leżące w miejscu publicznym (36), zakłócanie porządku (75), zaśmiecanie terenów zielonych (33), nieszczenie mienia - zieleń miejska (63), kąpiel w miejscu niedozwolonym (3), nietrzeźwi kierujący (10), kolizje drogowe (19), niezachowanie ostrożności przy trzymaniu psa (17), bójki i pobicia (11), kradzieże i kradzieże z włamaniem (25), awaria sieci wodociągowej (1).
Ujawnianie zdarzeń podczas obserwacji monitoringu to nie wszystko. Częstokroć ominitoring miejski jest przydatny przy ujawnianiu sprawców wykrytych inaczej zdarzeń.
W 2010 roku przeprowadzono 223 analizy zapisów z monitoringu miejskiego, co pozwoliło na wytypowanie 56 sprawców, ujawnienie 2 kradzieży i wskazanie sprawcy rozboju.
Jak widać jest to narzędzie bardzo skuteczne w walce o spokój i bezpieczeństwo w mieście.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 4 plus 7.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?