przez RR (0 komentarzy)

Dał się zapamiętać jako "bulterier braci Kaczyńskich". Dziś emanuje spokojem i zdrowym rozsądkiem. Występuje w roli przedstawiciela tej myślącej części opozycji, Solidarnej Polski.

Europoseł Jacek Kurski z wizytą w Ciechanowie

Od zadeklarowanych zwolenników Solidarnej Polski, przez dużą grupę zaciekawionych mieszkańców, aż po przedstawiciela obozu narodowo-radykalnego, jak na moje oko to poszukującego koalicjantów na zbliżające się wybory. Wśród przybyłych na spotkanie z europosłem Jackiem Kurskim znaleźć można było duży przekrój ciechanowskiej społeczności. Wszyscy przybyli 31 stycznia na spotkanie z niecodziennym gościem.

Spotkanie, zorganizowane przez powiatowego koordynatora struktur, Romana Kurka, zakończyło się dla niego samego awansem do roli szefa okręgu płocko-ciechanowskiego. Wcale nie mniej zadowoleni wychodzili ze spotkania mieszkańcy miasta. Już sama prelekcja europosła Jacka Kurskiego wzbudziła żywe zainteresowanie wśród zgromadzonych.
Jak widać temat spotkania "Zrobimy w Polsce porządek" celnie trafił w oczekiwania mieszkańców.

Pytania zgromadzonej publiczności były zaskakująco "dojrzałe". Podobnie jak padające na nie odpowiedzi. Nie było obietnic, które ciężko będzie zrealizować. Niewiele też padło populistycznych haseł. "Trafna diagnoza państwa i propozycje skutecznych lekarstw" - tak określił spotkanie jeden z zagadniętych przy wyjściu jego uczestników.
Przedstawiając sytuację społeczno-gospodarczą kraju Jacek Kurski odniósł się też do sytuacji w naszym mieście.
Uproszczenie i uszczelnienie systemu, ułatwienia dla przedsiębiorców to główne cele jakie wypiszą sobie na sztandarach zapewne zastępy zwolenników Solidarnej Polski.

Przed spotkaniem z mieszkańcami, w Kawiarni Artystyczna PCKiSz, europoseł spotkał się z lokalnymi dziennikarzami na konferencji prasowej w nowej siedzibie Solidarnej Polski w naszym mieście, przy ulicy Warszawskiej. Udzielił też wywiadu dla Katolickiego Radia Ciechanów. Wszędzie niestrudzenie powtarzał, że naprawę Państwa trzeba zacząć od uszczelnienia wszystkich dziur, którymi pieniądze wyciekają z budżetu, a tym bardziej tych, którymi celowo są "wypompowywane".
I nawet nie będę się starał z taką tezą polemizować. Pieniędzy, w tzw. systemie, jest, nawet na moje oko, na tyle dużo, że przy racjonalnym gospodarowaniu powinno wystarczyć nie tylko na nowe drogi czy tanie leki, ale i na zasiłki dla opiekunów osób niepełnosprawnych. O emerytach to już nawet nie będę wspominał.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 6 i 8?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+