przez RR (1 komentarzy)

Im goręcej przy śmieciach tym bardziej czuć smród

Zagęściła się atmosfera na dzisiejszej sesji Rady Miasta. Powody szczególne to i o usprawiedliwienie łatwo.

 

Zagubił się gdzieś po drodze wątek namacalnego efektu braku współpracy miasta z powiatem w osobie COEK Studio. Do przyjęcia na dzisiejszej sesji trafiła informacja o działalności Ośrodka. Do przyjęcia jedynie, bo dyskusja toczyła się tylko na posiedzeniu Komisji Kultury i Sportu.

Podobnie jak na części posiedzeń komisji zabrakło przedstawiciela COEK, tak na dzisiejszej Sesji Rady Miasta zabrakło przedstawicieli Szpitala, któremu rajcy miejscy udzielić mieli wsparcia finansowego. Chociaż brak szczególnego zainteresowania obdarowywanego nie przeszedł bez echa, to nie stanowił przeszkody by -wyjątkowo dość zgodnie- pomocy Szpitalowi udzielić.

 

Bez echa nie przeszła też informacja o działalności Międzygminnego Związku Regionu Ciechanowskiego. O sytuacji Związku w chwili obecnej i możliwych scenariuszach na przyszłość opowiadał inicjator tej formacji samorządowej Prezydent naszego miasta Waldemar Wardziński.

Głos zabrali w tej kwestii także i inni. Chociaż do grona należeli zarówno dobrze poinformowani jak też i osoby, które najwyraźniej zorientowane w temacie nie są, to dyskusja okazała się rzeczowa i konstruktywna. Zasięg argumentów był duży, od tych na konieczność zaprzestania dalszych działań przez MZRC aż po życzenia jak najowocniejszej dalszej pracy.

 

W dyskusjach brali udział radni sejmiku mazowieckiego, wsparci przez Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Andrzeja Daniluka.

 

Dyskusje, choć chwilami bardzo gorące, prowadziły do pozytywnego a zarazem niebezpiecznego wniosku. Przyszłość Międzygminnego Związku jest równie wielką niewiadomą jak ilość wystąpień ulubionego zwrotu "de facto" w przemówieniu Prezydenta.

Deklaracje, jakie padły z ust wsparcia merytorycznego radnych wojewódzkich, w osobie pana Daniluka, pozwalają mieć nadzieję, że inwestycja MZRC zostanie równie sprawiedliwie potraktowana jak obecny RIPOK w Kosinach Bartosowych prywatnego przedsiębiorcy z Mławy.

 

Zainteresowanych poznaniem pełnego przebiegu debaty odsyłam do protokołu z tego posiedzenia. Znajdzie się on na stronach BIP Urzędu Miasta już po kolejnej sesji.

Zapoznać się z nim naprawdę warto i to bez najmniejszych wątpliwości. Szczególnie, że wątek jednego z artykułów opublikowanych na 06-400.pl również został podjęty.

 

Ze swej strony deklaruję, że postaramy się, by o "całej masie różnych złośliwości" (jak raczył określić ten artykuł Prezydent Wardziński) była okazja jeszcze szerzej opowiedzieć, wszak wątek historii naszego miasta wart jest tego by się nad nim pochylać jak najczęściej.

 

Wróć

Komentarze

Skomentował puk puk |

a ten związek to już leży i kwiczy czy ktoś go jeszcze podnosił będzie?

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 8 plus 2.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: