przez RR (0 komentarzy)

Czy można nie pamiętać swojego adresu e-mail?

Kolejna wpadka urzędników miejskich

Szczególnie starsi ludzie mają tendencję do niepamiętania własnego numeru telefonu. Może to zatem zrozumiałe, że o takich błachostkach się nie pamięta?
Inaczej powinna się mieć sprawa gdy w grę wchodzi nie prywatny adres e-mail, z którego korzystamy logując się na zapomniane konto któregoś z licznych serwisów społecznościowych, lecz oficjalny e-mail urzędu do kontaktów z mieszkańcami.
Na dokumencie rangi dość znaczącej, bo uchwale Rady Miasta, pojawił się nieistniejący adres e-mail. Pojawił się jako adres do kontaktów w sprawie konsultacji społecznych dotyczących przebiegu nowych linii Zakładu Komunikacji Miejskiej.
Nawet nie podejrzewany świadomego utrudniania kontaktu w tej sprawie bo ryzykowanie nieważnością przeprowadzonych konsultacji byłoby dość niebezpieczną praktyką, a nic więcej jak tylko błąd urzędniczy.
Ciekawe, że nie wychwyciło go żadne z wielu, jakże czujnych zazwyczaj, oczu przeglądających takie dokumenty przed ich podpisaniem i upublicznieniem w imieniu tak szacownego gremium jak Rada Miasta.
O znalezionym błędzie, który (jak przysłowiowa małpa przysłowiowy kit starosłowiańską metodą kopiuj-wklej) łyknęły wszystkie tytuły prasowe obecne na lokalnym rynku informacyjnym, poinformowaliśmy zarówno Biuro Obsługi Interesanta jak i Panią Rzecznik ciechanowskiego magistratu już w dniu 3.04.2012r.
Niestety do dzisiejszego dnia błąd na stronie urzędu widnieje. Nie doczekaliśmy się też jakiejkolwiek odpowiedzi mailowej. Czyżby koresponedencja do BOI lądowała w biurowym koszu?
Czy tak wyglądać mają konsultacje społeczne?
Tak na marginesie to błędów w dokumentach jakie produkuje, jakże liczną reprezentacją, nasz magistrat jest coraz więcej. Może warto, jeśli nie słuchać uwag mieszkańców, to przeglądać uważniej to pod czym się podpisujemy by uniknąć takich wpadek.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 8 i 6?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+