przez RR (0 komentarzy)

Chętnych do zbijania kapitału politycznego na niezadowoleniu "gawiedzi" nie brakuje

Kto chciał odwołania prezydenta


Niezadowolenie społeczne przechodzi przez nasz kraj falą dotychczas niespotykaną, znajdując swoje ujście w wielu manifestacjach podgrzewanych przez samorodnych "liderów". Chętnych do zbijania kapitału politycznego na niezadowoleniu gawiedzi również nie brakuje.
Tymczasem Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała w dniu 7 maja 2012r. uchwałę w sprawie wytycznych i wyjaśnień w sprawie referendów lokalnych dotyczących odwołania organów jednostek samorządu terytorialnego.
To swoisty poradnik dla niezadowolonych z działania władz lokalnych. Obejmuje ona wszystkie etapy organizacji referendum, począwszy od wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia po ogłoszenie jego wyników.
Polecana lektura dla wszystkich niezadowolonych, których w naszym grodzie jest coraz więcej.
Jeśli jesteś zainteresowany jak prawidłowo zorganizować referendum lokalne w sprawie odwołania prezydenta, wójta lub rady - odpowiedzi znajdziesz w instrukcji przygotowanej przez Państwową Komisję Wyborczą.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 5 i 8.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+