przez RR (1 komentarzy)

Rada Powiatu Ciechanowskiego zdecyduje dzisiaj czy ważniejsza jest lojalność czy poczucie równości obywateli wobec prawa.

Lojalność czy poczucie równości wobec prawa

W trakcie jazdy pod wpływem alkoholu z 4 na 5 grudnia 2011r. został zatrzymany radny powiatowy, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej Ciechanowskiego Szpitala - Wojciech Niestępski. Wskazanie alkomatu w trakcie testu trzeźwości było pogrążające dla tego kierowcy, bowiem wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Mimo, iż radny dobrowolnie poddał się karze sąd na wniosek prokuratury warunkowo umożył postępowanie. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu radny mógł uniknąć konsekwencji rozstania się ze swoim mandatem żegnając się z prawem jazdy i kwotą 7000zł. I wszystko byłoby "po staremu", gdyby nie uporczywe nękanie ze strony mieszkańców (m.in. na lokalnym forum gazety wyborczej) jednoznacznie krytykujące takie działania zarówno prokuratury jak i sądu. Wywołało to również dociekliwość Wojewody Mazowieckiego, który pilnując niejako Radę przed "strzałem w stopę" ostrzegł o możliwości wydania zarządzenia zastępczego w przypadku nieuchylenia mandatu pijanemu kierowcy.
Rada Powiatu zajmie się tę sprawą już dzisiaj. Czy zatem w Radzie Powiatu zwycięży dbałość o jej dobre imię, poczucie sprawiedliwości społecznej czy zwykła lojalność - czas pokaże.
Posiedzenie Rady Powiatu już za godzinę.

---

aktualizacja po głosowaniu na posiedzeniu Rady Powiatu

Za wygaszeniem mandatu głosowali:
Włodzimierz Fetliński (PiS),
Zbigniew Gutowski (PiS),
Jacek Stachiewicz (PiS).

Przeciwni byli:
Józef Kaliński (PSL),
Janusz Kowalski (PSL),
Sławomir Morawski (PSL),
Marzena Ślubowska (PSL),
Wojciech Rykowski (PSL),
Adam Krzemiński (PO),
Eugeniusz Sadowski (PO),
Adam Dejnakowski (PO),
Marcin Stryczyński (Ziemia Ciechanowska).

Od głosu wstrzymali się:
Wiesław Balcerzak (CBUW),
Stanisław Kęsik (CBUW),
Marek Marcinkowski (CBUW),
Marek Milewski (CBUW),
Stanisław Tyszkiewicz (CBUW),
Anna Cicholska (PiS),
Janusz Czopik (PiS).

Sam radny Wojciech Niestępski nie wziął udziału w głosowaniu.


Zatem ta sprawa radnych powiatowych jak widać przerosła

Pałeczka teraz w rękach wojewody.

Wróć

Komentarze

Skomentował Nie dla jazdy poalkoholu |

Kolejny temat rzeka - politycy, mandaty i immunitety! Robią, co chcą, nie liczą się z nikim ani z niczym i nawet za kierownicę wsiadają pijani, a niejednokrotnie nie wyciągane sa wobec nich żadne konsekwencje, w przeciwieństwie do normalnego śmiertelnika. Osoby na stanowiskach są osobami na stanowiskach, maja świecić przykładem , a nie wykorzystywać swoją pozycję. To chyba niektórym politykom czas przypomnieć.

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 4 plus 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+