przez RR (1 komentarzy)

Podwójnie pierwsza sesja miejskich radnych

Spokojnie, bez fajerwerków ale i bez wielkich wpadek (te mniejsze opiszemy niebawem) obyło się podczas styczniowej sesji Rady Miasta. To podwójnie pierwsza sesja miejskich radnych.
Pierwsza - bo styczniowa, ale i pierwsza - bo obrady odbyły się już w nowej sali nowodobudowanej części Ratusza.

 

Sesja, według radnego Szymańczyka, wyjątkowa, niemal historyczna. Trochę radnego poniosło, bo sugerował szczególne upamiętnianie wydarzeń z nowym budynkiem związanych. Nie bardzo wiemy co miał na myśli więc profilaktycznie ... przemilczamy.
Doniosłości chwili nie czuli najwyraźniej pozostali radni, którzy z wrodzoną sobie skrupulatnością i zapałem wzięli się do pracy. Głównym podłożem dyskusji były w dniu dzisiejszym zmiany w rozkładach autobusów miejskich oraz zamieszanie spowodowane uznaniem za regionalną instalacji do segregacji odpadów budowanej przez prywatną firmę USKOM w Kosinach Bartosowych. Znaczenie tego faktu dla przyszłości PUK-u oraz Międzygminnego Związku Regionu Ciechanowskiego będzie (zgodnie z wnioskiem radnego Łyzińskiego) również przedmiotem kolejnej sesji.
Nad obydwiema sprawami pochylimy się i my, i to już niebawem.

 

Dyskusje, głosowania, (nieudolne - sądząc po efektach) próby kwestionowania słuszności tego czy innego działania przez tzw. opozycję - tak przebiegała dzisiejsza sesja. Jednym słowem ... nuda. Cierpliwi zobaczą w BIP protokół z sesji za miesiąc, uchwały najpewniej za 2-3 tygodnie.

 

Z interpelacji odnotowania godne jest pytanie radnego Bayera o możliwość wbogacenia sali konferencyjnej o dostęp do bezprzewodowego internetu.
Swoją drogą ciekawe, że dostęp, który swoim zasięgiem obejmuje (teoretycznie jak widać) cały Plac przed Ratuszem i deptak na Warszawskiej już na drugą stronę Ratusza nie sięga.

 

Podsumowując, dyskusja (w ciekawszych swoich wątkach) toczyła się wokół tematu śmieci oraz zmian w rozkładach jazdy autobusów ZKM. Najlepszym podsumowaniem niech będzie głos radnego Węcławskiego, który nie wytrzymał uzasadnień jakie usłyszał on i inni pytający o wybitne niedopasowanie rozkładu do potrzeb mieszkańców. Z mównicy wypalił w stronę Prezydenta, że ma "tylko jedną prośbę, by badanie przepływu pasażerów robić jak nie będzie ferii".
Ze swojej strony dołożymy, że warto by mieć na uwadze godziny zmian w większych zakładach pracy w mieście czy możliwość dojazdu dzieci do szkół. Jak widać po rozkładach to pod uwagę przy ich planowaniu z całą pewnością brane nie było.
Czy jednak dopasowania do pociągów, szkół, nabożeństw, zakładów pracy możemy wymagać? Czy to aby nie za dużo jak na usługę jaką zlecił ZKM zewnętrznej firmie za wcale niemałe pieniądze? A może lepsze efekty osiągnęlibyśmy gdyby do planowania rozkładu posadzić kilku kierowców, którzy tzw. przepływy pasażerów mają "w małym palcu"?

Wróć

Komentarze

Skomentował Paweł |

Jak można w ogóle zewnętrznej firmie zlecać takie badania? Czy Ciechanów to Nowy Jork z tysiącem krzyżujących się węzłów komunikacyjnych? Tyle osób pracuje w ZKM na stanowiskach "umysłowych" i nie ma nikogo kto potrafiłby się taką sprawą porządnie zająć? A co do innej sprawy związanej z komunikacją miejską, to o ile mi wiadomo w dużych miastach już dawno zniknęła dodatkowa opłata za zakup biletu u kierowcy w autobusie. Stało się to bodajże po wyroku NSA, który zakazywał takich praktyk. Jak widać ciechanowskich urzędników to prawo nie obowiązuje i w dalszym ciągu kierowcy pobierają w autobusach haracz.

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 4 plus 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+